Inter vs. Reggina 2-0 - koniec meczu

8 marca 2008 | 17:48 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 2-0 Regginę Calcio w meczu otwierającym 27. kolejkę Serie A.

Mecz rozpoczął się akcjami Interu, to Nerazzurri częściej atakowali, częściej byli przy piłce. Jedną z groźniejszych akcji przeprowadził Maicon z Crespo. Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, a Argentyńczyk próbował skierować piłkę do siatki, jednak ta sztuka mu sie nie udała, gdyż piłka poszybowała z prawej strony bramki. W 13. minucie Valdes sfaulował minimalnie przed polem karnym Cambiasso i sędzia podyktował niezasłużony rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Ibrahimović, strzelając tym samym 15 bramkę w tym sezonie w lidze. Od 20. minuty atakować zaczęła Reggina. Najbliżej zdobycia bramki byli Modesto i Aronica, ale zatrzymały ich pewne interwencje Julio Cesara. Inter znów doszedł do głosu. Zgranie Ibry, Dejana i Crespo, mogło zakończyć się bramką, jednak ten ostatni w podczas próby strzału głową zderzył się z obrońcą Regginy i musiał zejść z boiska. Wrócił na nie po chwili z opaską na głowie. Chwilę później Nerazzurri otrzymali rzut wolny. Z lewej strony dośrodkował Jimenez, a piłkę do bramki głową skierował Nico Burdisso. Dwubramkowe prowadzenie mógł jeszcze w końcówce podwyższyć Ibracadabra z rzutu wolnego, jednak jego strzał odbił sie od poprzeczki.

Druga połowa była zdecydowanie mniej ciekawa niż pierwsza. Częściej do piłki dochodzili gracze Regginy, z których trzeba pochwalić Hallfredssona, Lanzaro, Tognozziego oraz Baretto. Jednak wszystkie ataki kończyły się przeważnie pewna interwencją Julio Cesara, który bez wątpienia był graczem meczu. A po stronie Interu warto wymienić dwie akcje. Pierwsza to podanie na dobieg Ibry do Maicona z rzutu wolnego, jednak odrobinę za mocne. Druga to uderzenie piłki Stankovicia zza pola karnego. Piłka po strzale poleciała nad poprzeczką. Mecz zakończył się wynikiem takim samym jak pierwsza połowa, czyli 2-0 dla Interu.

Może Inter nie zagrał meczu wspaniałego, jednak liczy się rezultat. Wygrana na stulecie klubu. Jednak na pewno można stwierdzić jedno - Inter zagrał lepiej niż w poprzednich czterech spotkaniach. Teraz Nerazzurri powinni dobrze przygotować się na mecz z Liverpoolem.

Inter Mediolan vs. Reggina Calcio 2-0 (2-0)
1-0 Ibrahimović (k) 14'
2-0 Burdisso 34'

Inter (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 4 Zanetti; 14 Vieira (7 Figo 73'), 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 11 Jimenez (24 Rivas 65'); 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (29 Suazo 46').
Ławka: 1 Toldo, 9 Cruz, 28 Maniche, 30 Pelé.
Trener: Roberto Mancini.

Reggina (4-4-1-1): 30 Campagnolo; 5 Cirillo, 55 Lanzaro, 16 Valdes, 6 Aronica; 34 Missiroli (10 Cozza 59'), 8 Barreto, 14 Tognozzi, 23 Modesto (18 Hallfredsson 59'); 81 Brienza; 17 Amoruso.
Ławka: 22 Novakovic, 3 Costa, 4 Cascione, 9 Stuani, 19 Makinwa.