Cordoba: Hernanes ma coś czego nam brakowało

8 lutego 2014 | 19:53 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Były wieloletni zawodnik, a obecnie kierownik Interu w przeddzień spotkania z Sassuolo udzielił krótkiego wywiadu w którym wypowiedział się m.in. o kryzysie zespołu i przybyciu Brazylijczyka Hernanesa. 

Kiedy Inter przezwycięży obecny trudny okres?

- Wszyscy mamy nadzieję, że nastąpi to już wkrótce. Z tego powodu piłkarze, wraz z trenerem bardzo ciężko pracują na treningach. To rzeczywiście trudny okres, ale dzięki doświadczeniu ludzi, którzy w swojej karierze przechodzili już przez podobną sytuację będziemy w stanie ją przezwyciężyć.

Co do tej drużyny może wnieść Hernanes?

- Ten piłkarz zawsze robił na mnie wielkie wrażenie. Nie sprawia mu trudności kontrola piłką zarówno lewą, jak i prawą nogą. Zupełnie nie widać różnicy. Jego obecność jest bardzo ważna dla całego zespołu. To nowoczesny piłkarz. Będzie bardzo pomocny drużynie i trenerowi Mazzarriemu, ponieważ posiada coś czego do tej pory nam brakowało. Wnosi większą jakość i nowe możliwości gry dla szkoleniowca.

Kovacić, Taider i Icardi to młodzi gracze, którzy na swojej drodze napotkali różne trudności. Jak powinna zostać rozwiązana ich sytuacja?

- Wielokrotnie rozmawiałem na ich temat, także z ludźmi z zewnątrz. Kibice uważają, że powinni być już wystarczająco doświadczeni. To prawda, że są bardzo młodzi, jednak Inter zakupił ich z myślą nie tylko o przyszłości, ale i teraźniejszości. Muszą się rozwijać, popełniać błędy i skrupulatnie pracować nad wszystkimi elementami swojej gry, by stać się topowymi zawodnikami i liderami tej drużyny. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Lethal Doze

Lethal Doze 8 lutego 2014 | 20:30   

ma szczęście :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich