Inter vs. Palermo 2-1 (2-1) - relacja

16 marca 2008 | 14:36 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Właśnie zakończył się mecz 28. kolejki Serie A Inter Mediolan vs. US Palermo. Nerazzurri wygrali spotkanie 2-1.

Pierwsza połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Nerazzurrich. Już w 5. minucie Patrick Vieira pokonał bramkarza Palermo Fontanę. Stało się to po bardzo ładnym zgraniu ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Rozpoczęła się dominacja Interu, którą tylko chwilami przerywali kontrą Rosaneri. Jednym z takich kontrataków zakończył się rzutem wolnym dla Sycylijczyków. Rinaudo dobrze dośrodkowywał, jednak strzał głową Miccoliego pewnie obronił Julio Cesar. Bardzo aktywny na boisku wciąż był Vieira, który strzałem zza pola karnego mógł zdobyć drugą bramkę, ale trafił w poprzeczkę. Atakował również Cruz, choć bez skutku. W 26. minucie mocny presing Rosanerich zmusił Marco Materazziego do podania piłki do Julio Cesara, jednak obaj zawodnicy niezupełnie się zrozumieli i padła bramka samobójcza. Ta bramka wcale nie podłamała Czarno-Niebieskich, którzy dalej atakowali. Z dobrej strony pokazał się znów Ibrahimović, który ładnie wykonał rzut wolny, jednak niestety nie przyniósł on korzyści w postaci bramki. Na objęcie prowadzenia nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w 35. minucie dobre dogranie Maicona wykorzystał Luiz Jimenez. Pierwsza połowa przyniosła jeszcze dwie żółte kartki dla Rinaudo i Guany.

Druga połowa różniła się od pierwszej. Gra się wyrównała, zawodnicy Palermo byli częściej przy piłce niż w pierwszej połowie. Najaktywniejszy był Ibracadabra, również Luis Figo, który zmienił Jimeneza. Pod koniec połowy boisko musiał opuścić Marco Materazzi po starciu z Cavanim. Po chwili na nie wrócił, by znów opuścić. Tym razem zderzył się z Migliaccio. Wynik w drugiej połowie nie uległ zmianie.

Inter w końcu był drużyną z pierwszej części sezonu. przynajmniej w pierwszej połowie. W drugiej szło już ciężej, ale liczy się wygrana, 3 punkty i utrzymana przewaga nad Romą, która pokonał Milan 2-1.

Inter Mediolan vs. US Palermo 2-1 (2-1)