Przed meczem Inter vs Udinese

27 marca 2014 | 08:59 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Zapowiedzi3 min. czytania

W ubiegłym sezonie Udinese Calcio zgotowało Interowi mało przyjemne zakończenie sezonu na Giuseppe Meazza. Podopieczni Guidolina już od 1 minuty meczu prowadzili z Interem, by ostatecznie upokorzyć podopiecznych Stramaccioniego wynikiem 2-5. Dziś Nerazzurri spróbują zrewanżować się za to spotkanie i jednocześnie zrehabilitować za porażkę w niedzielę przeciwko Atalancie Bergamo po golu straconym w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Czego spodziewać się może Erick Thohir, który zasiądzie na trybunach naszego stadionu? Przede wszystkim Interu podrażnionego, po porażce w meczu w którym dominowali przez niemal 90 minut trafiając w słupki i poprzeczkę.

Udinese jest to nieprzewidywalna drużyna. Choć spisują się w tym sezonie znacznie poniżej oczekiwań, potrafili pokonać Milan, dwukrotnie Fiorentinę czy wyeliminować Inter z Pucharu Włoch. W pierwszej rundzie rozgrywek Inter bardzo gładko wygrał w Udine 3-0 po trafieniach Palacio, Ranocchii i Alvareza.

31 meczów Interu bez karnego
Inter wciąż pozostaje jedyną ekipą w Serie A, na rzecz której sędziowie nie podyktowali rzutu karnego. Ostatni raz miało to miejsce 8 maja 2013 roku w meczu Inter 1-3 Lazio. Od tamtej pory minęło 31 spotkań.

Inter vs Udinese: bez remisu od 2008
Żaden z ostatnich 12 meczów Interu z Udinese nie zakończył się remisem. 7 zwycięstw zanotował Inter, 5 Udinese. Ostatni podział punktów miał miejsce 27 stycznia 2008 roku, gdy padł remis bezbramkowy.

Trenerzy liderzy występów w Serie A
Mecz Mazzarriego z Guidolinem to potyczka dwóch doświadczonych w Serie A szkoleniowców. Pierwszy ma na koncie 364 mecze w Serie A, drugi 546 i są liderami pośród wszystkich trenerów pod tym względem w lidze.

Udinese z jednym czystym kontem w 21 ostatnich meczach wyjazdowych
Zebry tracą bramki na wyjeździe. W ostatnich 21 meczach wyjazdowych Udinese nie straciło gola tylko raz. Miało to miejsce 1 lutego 2014 roku w meczu z Bologną (2-0). W pozostałych 20 meczach Udinese straciło 36 bramek. Co więcej w ostatnich 3 meczach rywale tracili conajmniej 3 bramki na wyjeździe.

Forma:
Inter (R R Z Z P)
Udinese (R P Z P Z)

Pozycja w lidze:
Inter plasuje się na 5 miejscu ze stratą 4 punktów do 4 Fiorentiny, która przegrała swój wczorajszy mecz z Milanem oraz tyle samo punktów co szósta Parma. Udinese plasuje się na 14 pozycji ze stratą 5 punktów do kolejnego zespołu, którym jest Genoa.