Leonardo, Dunga, Coutinho i brazylijski Inter?

1 kwietnia 2014 | 00:01 Redaktor: Loon Kategoria:Ogólna

Przed kilkoma dniami w Mediolanie widziano Leonardo, który przybył na spotkanie z przebywającym wówczas we Włoszech Erickiem Thohirem – donosi France Football.

Zdaniem informatora prestiżowego magazynu Indonezyjczyk już wcześniej miał zaproponować byłemu trenerowi Interu zgoła odmienną rolę w sztabie – a mianowicie pozycję dyrektora sportowego. Tym razem obaj dżentelmeni planowali ponoć pierwsze detale nowego projektu, który już teraz w życie wcielałby Pierro Ausillo, a od sierpnia i końca kontraktu z PSG w staraniach – oficjalnie – wspierać miałby go Brazylijczyk.

Brazylia to zresztą słowo-klucz w nowym projekcie Thohira. Wykorzystując sieć kontaktów Leonardo, klub miałby pozyskiwać młodych i wyróżniających się zawodników z ligi kraju kawy. Jednocześnie szeregi uzupełnialiby brazylijscy piłkarze, którzy ograli się już w Europie, jak również zdążyli nabyć stosowne obywatelstwo (pozwalając w ten sposób ominąć unijne ograniczenia – dop. red.). Mówi się między innymi o powrocie Maicona i ściągnięciu Alexandre Pato, jednak to tylko czyste spekulacje internautów. Natomiast o wymianie Ramiresa na Guarina Chelsea i Inter rozmawiały już w styczniu i być może do tego tematu powrócą. Sam Leonardo miałby przywieźć ze sobą „wkupne” w postaci Lucasa Moury, który nie jest do końca szczęśliwy w Paryżu.

Jednym z priorytetów Thohira jest natomiast odzyskanie z Liverpoolu utalentowanego Philippe Coutinho, gdyż w umowie sprzedaży zawodnika zawartej nieco ponad półtora roku temu, znalazła się klauzula odkupu opiewająca na kwotę 35 milionów euro. Być może cenę dodatkowo mógłby zbić Mateo Kovacić, którym Liverpool również jest zainteresowany. Nie wiadomo jednak czy młody Coutinho byłby zainteresowany powrotem na boiska Serie A.

Być może przekonałby go do tego nowy trener, gdyż – jak się okazuje – pewna pozycja Waltera Mazzarriego może ulec pogorszeniu w obliczu brazylijskiego projektu. Faworytem wskazywanym przez komentatorów France Football jest Dunga, który od kilku lat pozostaje bezrobotny. Barceloński przykład Gerardo Martino pokazuje jednak, że trenerzy z odległego świata nie są skazani w Europie na porażkę. Do Włoch być może udałoby się ściągnąć również samego Ronaldo, który wielu kibicom najbardziej kojarzy się właśnie z Interem. Póki co środowiska związane z Giuseppe Meazza nie wypowiadają się w tym temacie, jednak słynny napastnik starał się ponoć odkupić jakiś czas temu swój dawny apartament położony w biznesowej części Mediolanu.

Pierwsza jedenastka złożona tylko z Brazylijczyków? Czytających naszą stronę fanów Pogoni Szczecin taki scenariusz zapewne nie dziwi, jednak w skali europejskiej byłoby to prawdziwym wydarzeniem. Podobno jednak Erick Thohir bardzo chce utrzymać równowagę etniczną w zespole w myśl zasady "w klubie musi być przynajmniej trzech piłkarzy spoza Brazylii", więc latem zespół wzmocni m.in. Nemanja Vidić. Prezydent jest też wielkim zwolennikiem talentu Mauro Icardiego. „To Argentyńczyk, ale w jego oczach hula brazylijska samba, nie wyobrażam sobie naszej przyszłości bez niego” miał podsumować w prywatnej rozmowie z Leonardo Prezydent Interu.

Źródło: France Football

Polecane newsy

Komentarze: 15

Dziarski

Dziarski 1 kwietnia 2014 | 00:17   

raczej nieprawdopodobne.. oby

bies

bies 1 kwietnia 2014 | 00:17   

pogratulowac ... wesolo jest 1 kwietnia ... i bardzo dobrze :) musimy sobie tak pozartowac bo niestety trener i zawodnicy powodow do zadowolenia nie daja

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 1 kwietnia 2014 | 00:19   

Jak czytam o Coutinho to raczej smutek, a nie radość. Ale dobrze chociaż, że fajnie trafił i gra świetnie.

Andyvdm

Andyvdm 1 kwietnia 2014 | 00:24   

Prezydent jest też wielkim zwolennikiem talentu Mauro Icardiego. „To Argentyńczyk, ale w jego oczach hula brazylijska samba, nie wyobrażam sobie naszej przyszłości bez niego” miał podsumować w prywatnej rozmowie z Leonardo Prezydent Interu. to najmocniejsze!

kroter32

kroter32 1 kwietnia 2014 | 01:55   

Hm... Artykul dodany 1 kwietnia o 00:01 i wszystko jasne.

Internaldo

Internaldo 1 kwietnia 2014 | 11:25   

Słabe te żarty :)

pasek_9

pasek_9 1 kwietnia 2014 | 11:26   

Szkoda ze to prima aprilisowy zart ale co do tej opcji z Coutinho to nawet by mnie nie zdziwilo bo Thohir jest spostrzegawczy w takich kwestiach jesli chodzi o te klauzule w jego kontrakcie

Drakon

Drakon 1 kwietnia 2014 | 11:29   

Nice try, prawniczy humor :d

Lambert

Lambert 1 kwietnia 2014 | 13:23   

Mi się zdaje że to prawda

Turbot

Turbot 1 kwietnia 2014 | 14:18   

To na pewno prawda. Brazylijska kawa jest spoko, ale jej walory smakowe pozostają jednak w tyle wobec kawy kolumbijskiej. Byłem w Meksyku i widziałem. Maicon musi powrócić!

MrGoal

MrGoal 1 kwietnia 2014 | 14:38   

Naprawdę fajnie napisane :). Żarty żartami, ale w przypadku Interu to można się naprawdę wielu dziwnych rzeczy spodziewać

Danilux

Danilux 1 kwietnia 2014 | 17:08   

Loon - tutejszy ekspert w dziedzinie prawa & Brazylijczyków.

lysol30

lysol30 1 kwietnia 2014 | 17:46   

Jakos kiepski ten zart wam wyszedł ;)) 1 kwietnia;))

Chrisu

Chrisu 1 kwietnia 2014 | 17:49   

Loon i te jego doświadczenie z bloga dla dziewczynek :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich