Genoa vs. Inter 1-1 (0-1) - relacja

19 marca 2008 | 20:18 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje3 min. czytania

Mecz 29. kolejki Serie A - FC Genoa 1893 vs. Inter Mediolan zakończył się remisem 1-1. Bramki strzelali David Suazo oraz Marco Borriello.

Inter dobrze zaczął ten mecz. Częste ataki przyniosły korzyść już w 12. minucie, kiedy po podaniu Ibrahimovicia piłkę do bramki skierował Suazo. Do dwudziestej minuty ataki obu drużyn sie wyrównały. Do głosu doszła Genoa, którą godnie reprezentowali Figueroa, Danilo i Sculli. Nerazzurri nie pozostawali dłużni. Aktywni byli w Cambiasso, chwilami Ibra, i tak jak wcześniej Suazo. W 34. minucie pierwsza żółtą kartkę otrzymał Pele' za faul na Milanetto. I to był dopiero początek kłopotów, bowiem sześć minut później za sfaulowanie Juricia otrzymał drugą i musiał opuścić boisko osłabiając tym samym ekipę Nerazzurrich. Inter powoli zaczął sie bronić i coraz częściej Genoa zaczęła wyprowadzać kontrataki.

Druga połowa rozpoczęła się od zmian po obu stronach. W ekipie Nerablu Santosa zmienił Borriello, z u Czarno-Niebieskich na boisku zamiast Solariego pojawił się Rivas. Niestety gra w dziesiątkę spowodował, że niemal całą dominację na boisku przejęli Genueńczycy. W 53. minucie piłka znalazła sie w siatce Interu, po podaniu Danilo do Sculliego. Jednak sędzia zachował zimną krew i odgwizdał spalonego. Powtórki pokazały, że postąpił słusznie. Cała ta sytuacja spowodowała jęk na trybunach i żółtą kartkę dla Milanelliego za protesty. Zaczęła się nawałnica ataków zespołu z Genui, ale na szczęście obrońcy Nerazzurrich oraz niezawodny Julio Cesar dobrze się spisywali. W 69. minucie Cruz wszedł na boisko zmieniając Suazo.
Czarno-Niebiescy próbowali też atakować, jednak większość ich akcji kończyło się farsą i powrotem na swoją połowę, na której częściej przebywali. W 86. minucie Genoa doprowadziła do wyrównania po tym jak Marco Borriello uderzając z woleja pokonał Julio Cesara. Pod koniec jeszcze Julio Cruz otrzymał żółta kartkę z faul na Fabiano. Do końca wynik się już nie zmienił.

Genoa odniosła zasłużony remis. Inter w drugiej połowie, to tylko gra obronna z lekkimi przebłyskami ofensywy. Mimo remisu Inter powiększył przewagę nad drugą Romą, która w derbach Rzymu uległa Lazio 2-3. Teraz wynosi ona 7 punktów.

FC Genoa 1893 vs. Inter Mediolan 1-1 (0-1)