Guarin: Musimy wygrać!

12 kwietnia 2014 | 11:22 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Wywiady

Fredy Guarin wziął udział w prezentacji najnowszego modelu butów NIKE o nazwie Magista w których będzie występował podczas nadchodzącego Mundialu. Przy okazji porozmawiał z dziennikarzami m.in. na temat najbliższego ligowego pojedynku z Sampdorią Genoa.

Jakiego meczu możemy się spodziewać w niedzielę?

- To będzie trudna przeprawa przeciwko Sampdorii, która rozgrywa dobry sezon. Rywale mają dobrego trenera, który daje im dużo siły i prowadzi ich do zwycięstw. Musimy nastawić się na bardzo ciężki pojedynek. 

Znajdujecie się obecnie w trudnym okresie z trzema remisami i porażką. W jaki sposób można przerwać tą złą passę?

- Nie jest łatwo jednak musimy podnieść głowy do góry i ciężko pracować, aby wygrać ten mecz. Koniecznie musimy tego dokonać.

Rozmawiałeś ostatnio z prezydentem Thohirem?

- Jego zaufanie, charakter i pozytywne nastawienie są zawsze odczuwalne. Podczas swojej ostatniej wizyty również napełnił nas tymi cechami. 

Ludzie twierdzą, że Inter i Milan zamierzają walczyć o Lige Europejską. Jesteś gotowy do bitwy z Rossonerimi o awans do pucharów?

- Mogę wypowiadać się jedynie na temat niedzielnego meczu z Sampdorią. To jeden z kroków, który musimy wykonać, aby osiągnąć nasz cel jakim jest awans do Ligi Europejskiej. Przede wszystkim skupiam się więc na tym meczu, a dopiero później przyjdzie czas na kolejne spotkania.

Będzie to wyjątkowy mecz dla Mauro Icardiego. Raczej nie powinien spodziewać się ciepłego przyjęcia na Stadio Lugi Ferraris.

- To oczywiste, gdyż to jego była drużyna. On wykonuje dobrą robotę i mam nadzieję, że będzie kontynuował ją dla dobra całego zespołu. Czy będzie nowym Milito? Jest ważnym graczem i pokładamy w nim wielkie nadzieje.

Czy jeśli zdobyłbyś gola to pomogłoby Ci to w zrelaksowaniu się przed nadchodzącymi meczami?

- Tak to byłaby świetna sprawa. Zarówno z osobistego punktu widzenia, jak i ze względu na cały zespół.

Jakie są Twoje relacje z partnerami z linii pomocy?

- Mam świetny kontakt ze wszystkimi kolegami z zespołu.

Niedawno przedłużyłeś swój kontrakt z Interem, więc teraz możesz już zakończyć karierę w tym klubie. Spodziewałeś się tego?

- Podpisałem nową 3-letnią umowę i mam nadzieję, że uda mi się ją wypełnić.

guarin

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich