Moratti: Klub postąpił słusznie względem legend

19 maja 2014 | 09:29 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Massimo Moratti zabrał głos w sprawie odejścia legend Interu - Javiera Zanettiego, Estebana Cambiasso, Waltera Samuela i Diego Milito. Zdaniem Honorowego Prezydenta, to dobra decyzja ze strony klubu, coś czego on sam zrobić nie potrafił.

- Dla mnie, przyjechać tutaj i celebrować bohaterów Tripletty to coś pełnego wielkich wspomnień, coś co wydawało mi się właściwe. Każdy z nich, nie tylko Zanetti zrobił coś, znacznie więcej niż oczekiwałem.

Jaki jest dobry moment by odejść od przeszłości? Inter może wrócić na szczyt szybko?
- Jeśli klub podjął taką decyzję, znaczy to że potrzebna była zmiana i wyobrażam sobie, że zmiana zrobiona została w ten sposób, gdyż wymagała tego sytuacja. Nigdy nie jest łatwo przebudować skład i celować w sukces natychmiast, ale myślę że celem jest natychmiast grać.

Ausilio ma na sobie dużą odpowiedzialność, tylko on zajmuje się transferami?
- Tak, tak myślę i wierzę, że to dobra decyzja: ma niezbędne doświadczenie i klub go wybrał.

Czy nowa polityka pozyskiwania zawodników na wolnym transferze może przynieść sukcesy?
- W tym roku mieliśmy nieco pecha, gdyż mogliśmy spisać się lepiej. Myślę, że każdy włoski klub jest w takiej sytuacji i musi być uważny. Jedne mniej, inne bardziej, ale generalnie wszyscy są w podobnej sytuacji. Potem oczywiście zależy, których konkretnie piłkarzy wybierzemy, ale by wiedzieć musimy poczekać i zobaczyć.

Co Pan powie o Seedorfie?
- To był wspaniały zawodnik, także kiedy grał u nas. Mam nadzieję, że zostanie w Milanie, ponieważ na to zasługuje i ma jakość, ale jako Interista liczę na coś odwrotnego (śmiech).

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich