Przed meczem Brazylia - Chorwacja

12 czerwca 2014 | 09:54 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Zaczyna się! Już dziś ceremonia i mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. O 22:00 naszego czasu, na  Arena Corinthians w Sao Paulo wybiegną na murawę ekipy Brazylii i Chorwacji. Będzie to okazja do obejrzenia w akcji dwóch zawodników Interu: Hernanesa i Kovacića oraz byłego bramkarza Nerazzurrich: Julio Cesaa.

Nim na murawę wyjdą piłkarzę, mecz poprzedzi 25-minutowa ceremonia, wystąpią m.in.: Pitbull, Claudia Leitte i Jennifer Lopez.

Obydwie ekipy dotychczas mierzyły się dwa razy: w 2005 roku padł remis 1-1, zaś w 2006 roku górą była Brazylia, która wygrała 1-0.

Faworytem jest Brazylia, ale należy pamiętać, że gospodarze grać będą pod dużą presją. Oprócz Brazylii i Chorwacji, w grupie tej grają jeszcze Meksyk i Kamerun.

Niemal każde medium awizuje w wyjściowym składzie Chorwacji, pomocnika Interu: Mateo Kovacića. "Mały Mozart" - jak określili go Anglicy z Daily Mail, grać ma za plecami Jelavića pod nieobecność zawieszonego za kartki Mandzukića. Za nimi środek pola opanować mają Rakitić z Modrićem, zaś po bokach Perisic z Olicem.

Tak jak Kovacić szykowany jest do gry od pierwszych minut, po drugiej stronie barykady Hernanes niemal na pewno zasiądzie na ławce rezerwowych. Trener Scolari postawić ma na Pauliinho, Gustavo i Oscara w środku pola Canarinhos.