Bergamo Nerazzurri vs. Milano Nerazzurri 0-2 (0-1)

6 kwietnia 2008 | 14:56 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe 2-0 Atalantę Bergamo w meczu 32. kolejki Serie A. Bramki dla Milano Nerazzurrich strzelali Patrick Vieira oraz Marco Balotelli.

Spotkanie rozpoczęło się lekka dominacją Interu. Już od pierwszych minut najaktywniejszymi zawodnikami byli Cambiasso i Balotelli. Jednak Atalanta nie dawała za wygraną i też próbował coś grać stale wyprowadzając kontrataki. Po tej stronie brylował Ferreira Pinto. Z minuty na minutę wzrastała jednak przewaga Interu. W 21. minucie rzut rożny wywalczyli Nerazzurri z Mediolanu. Do piłki podszedł najmłodszy na boisku Balotelli. Po gwizdku sędziego dośrodkował ją w pole karne gdzie czekał już Patrick Vieira i strzałem ze szczupaka skierował piłkę do bramki. Coppola nawet się nie ruszył. Po zdobyciu gola Inter jeszcze bardziej przyspieszył grę. Jedna z takich sytuacji miał miejsce po rzucie wolnym Nerazzurrich z Bergamo wykonywanym przez Cristiano Doniego. Zawodnicy Interu szybko przechwycili piłkę i poprzez długie podanie w przód piłka znalazła się przy nogach Hernana Crespo, który dograł futbolówkę do Balotelliego, jednak arbiter odgwizdał spalonego i to gracze Atalanty otrzymali piłkę. Pod koniec połowy wspaniałą wolę walki pokazał Javier Zanetti. Il Capitano w sytuacjach praktycznie bez wyjścia nie pozwalał sobie odebrać piłki. Rywale naciskali, lecz Zanetti schodząc nierzadko do poziomu murawy bronił piłki jak oka w głowie. Sędzia nie doliczył dodatkowego czasu i pierwsza połowa skończyła się po regulaminowych 45 minutach.

Drugą połowę pełną parą rozpoczęli zawodnicy z Bergamo. Zwłaszcza Langella i Floccari, którzy na zmianę atakowali bramkę Julio Cesara. W międzyczasie na boisko wszedł Cruz zastępujący Crespo i Balotelli otrzymał żółtą kartkę za faul na Tissone. Chwilę później na boisko wyszedł również Materazzi, w zamian za Rivasa. Gra troszkę się wyrównała. Do głosu doszedł Inter, a konkretniej Maicon i Vieira. Ten pierwszy po momencie otrzymał żółta kartkę, gdyż faulował Bellieniego. Następowały coraz częstsze kontrataki Mediolańczyków. Jeden z nich przyniósł Interowi drugą bramkę. Stankovic stojąc tyłem do bramki dostał piłkę i natychmiast ją odegrał w stronę pędzącego w kierunku pola karnego Atalanty Balotelliego. Obrońcy rywali nie spodziewali sie takiego ruchu i siedemnastolatkowi na drodze został tylko Coppola, którego młodzian z łatwością kiwnął i skierował futbolówkę do bramki. To pierwsza bramka Włocha w Serie A. Druga bramka tylko wzmocniła ataki Interu. Pod koniec meczu dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną otrzymał Doni. Obie za protestowanie wobec decyzji sędziego. Arbiter doliczył do meczu jeszcze cztery minuty, ale wynik do końca się nie zmienił.

Inter, trzeba to przyznać, wreszcie zagrał dobry mecz. Po niespecjalnych ostatnich trzech meczach Nerazzurri mogli w końcu odpocząć i zagrać jak na ich drużynę przystało. Dziś naprawdę zawodnikom Interu należy się pochwała, ale tylko skromna, by nie osiedli na laurach. Do końca sezonu jeszcze sześć kolejek i jeszcze dużo może sie zmienić. Jeśli Nerazzurri będą grać tak jak dziś, to można z niemal stuprocentową pewnością stwierdzić, że Scudetto będzie nasze. Za tydzień mecz z Fiorentiną - będzie ciężko, ale musimy wygrać. Dzisiejszy mecz pokazał również, że warto stawiać na młodych. Balotelli wg mnie (chyba nie tylko) był dziś najlepszy na boisku. Mancini powinien dawać mu częściej szansę właśnie w takich meczach jak ten. Wracając do wyniku. Wreszcie w pełni zasłużone trzy punkty.

Atalanta Bergamo vs. Inter Mediolan 0-2 (0-1)
0-1 Vieira 21'
0-2 Balotelli 74'

Kartki: Balotelli 60' Ż, Tissone 65' Ż, Maicon 68' Ż, Doni 86' Ż, Doni 90'+1 CZ.