Zysk od Nike na tle innych klubów

15 lipca 2014 | 09:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Przed rokiem Inter Mediolan przedłużył swoją umowę z firmą Nike o kolejne 11 lat. Na mocy tej umowy, co roku do kasy klubu wpływać ma około 18 milionów euro.

Jak wygląda Inter pod względem zysków z tego tytułu na tle innych klubów? We Włoszech znacznie większe przychody z tego tytułu notuje AC Milan, który ma kontrakt z Adidasem i rocznie zarabia 27 milionów euro. Niewiele więcej, od sezonu 2015-2016 zarabiać ma Juventus, który również przechodzi do Adidasa.

To nie jedyna wielka marka, która w ostatnim czasie odeszła od Nike. Podobna sytuacja ma się z Manchesterem United, który od sezonu 2015-2016 grać ma w koszulkach Adidasa, dzięki czemu zarabiać ma rocznie aż....uwaga...94 miliony euro! Również Arsenal, który od wielu lat występował w strojach Nike, zmienił sponsora technicznego na Pumę, dzięki czemu zarobi 38 milionów co sezon.

Od obecnego sezonu w strojach Nike, grać będzie AS Roma, jednak Rzymianie liczyć mogą na kwotę 4 milionów euro, która wzrośnie do 5, kiedy drużyna przeniesie się na nowy stadion.

Źródło: la gazzetta dello sport

nike 

Zestawy bitów udarowych SHOCKWAVE™ IMPACT DUTY - Milwaukee - kupisz w mspot.pl

Polecane newsy

Komentarze: 5

Loon

Loon

15 lipca 2014 | 09:30

Słabo, chociaż chciałbym jeszcze poznać dodatkowe przychody ze sprzedaży koszulek. Może, mam nadzieję, Inter ma z tego tytułu prowizję, podczas gdy inne kluby całość przychodów delegują na producenta

yoda79

yoda79

15 lipca 2014 | 09:39

Nie jest źle, jak naszą pozycję sportowa to nawet dużo. Co ma Roma powiedziec czy Napoli.

Loon

Loon

15 lipca 2014 | 10:01

Bez jaj, Roma i Napoli nigdy nie wygrali LM :)

granitxhaka

granitxhaka

15 lipca 2014 | 10:20

Tragedia jak by odstajemy co to jest zastrzyk gotówki na sezon 18 mln

Feldmman

Feldmman

15 lipca 2014 | 11:35

Ciekawe ile Żydki od UA dostają.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich