Kovacić: Pierwszą bramkę zadedykuję kibicom

9 sierpnia 2014 | 22:56 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Wywiady

Kolejnym gościem Inter Channel był Mateo Kovacić, który jest uważany za wielką nadzieję Nerazzurrich. W wywiadzie poruszył sprawy przyszłego sezonu, drużyny oraz Mundialu.

Sezon:
- Oczekiwania na zbliżający się sezon są bardzo duże. Ciężko pracujemy, żeby stać się wspaniałym zespołem. W tej chwili ciężko mówić o przyszłości, ale na pewno obrana przez nas droga jest właściwa.

Drużyna:
- Zgranie jest bardzo ważne. Jeżeli ma się wielu zawodników, którzy myślą tylko o sobie, to nie przyniesie to żadnych pozytywów. Tylko razem możemy wiele osiągnąć.

Mundial:
- Wiem, że w takim turnieju jak ten jest wiele wspaniałych drużyn i wybitnych piłkarzy. Miałem to szczęście uczestniczyć w reprezentacji naszego kraju. Mogliśmy zrobić więcej... Mam nadzieję, że uda nam się zagrać lepiej podczas Mistrzostw Europy i kolejnego Mundialu.

Thohir:
- Prezydent często cytuje moje słowa: "Jestem szczęśliwy i bardzo mu dziękuję, ale muszę udowodnić swoją wartość na boisku. Wszyscy jesteśmy razem i to jest jeden ze sposobów, aby osiągnąć zwycięstwo".

Gol:
- W tym sezonie będę musiał więcej trenować. Muszę postarać się, by dać zespołowi więcej.

Stanković:
- Jego siła ataku była niesamowita. Wiele się od niego nauczyłem i zawsze czułem się przy nim swobodnie.

Cele:
- Zawsze powtarzam, że musimy myśleć w sposób stopniowy. Każdy oczekuje od nas wiele, ale jeśli daliśmy słowo "scudetto", to trzeba go dotrzymać. Uważam, że Liga Europejska jest na ten moment równie ważna. 

Kibice:
- Fani twierdzą dażą mnie sympatią, ponieważ albo podziwiają mój styl gry, albo po prostu to, że jestem miłym facetem (śmiech). Teraz chcę zrobić wiele, by uzyskać jak największe zaufanie.

Konkurencja:
- To jest dla mnie dobre, bo zmusza mnie do cięższej pracy. Chce udowodnić, że jestem sprytniejszy od innych. Nigdy nie będę najlepszym, ponieważ tutaj są sami solidni gracze, ale czuję się dobrze. Konkurencja wszystkim nam daje motywację.

Vidić:
- Jest bardzo profesjonalny. Jestem zachwycony, że on tutaj jest. Nie mamy problemu na poziomie językowym, ale pomagam mu uczyć się włoskiego.

Obietnica:
- Pierwszą bramkę zadedykują naszym kibicom.

Źródło: Inter Channel

Polecane newsy

Komentarze: 1

Darkos

Darkos 10 sierpnia 2014 | 12:48   

Szampan już się u mnie chłodzi w lodówce, czekając na celebrację pierwszego gola Mateo dla Interu :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich