Bezbramkowo w Mediolanie

17 kwietnia 2008 | 00:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Remisem 0-0 zakończył się pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Włoch pomiędzy Interem Mediolan a Lazio Rzym. W drugim półfinale AS Roma pokonała Catanię 1-0. Jeśli Interowi i Rzymianom uda się awansować do finału, będzie to 4 z rzędu finał w którym zagrają ze sobą oba zespoły. Do finału jednak jeszcze daleka droga, jak narazie Inter ani Lazio nie mogą być pewni zwycięstwa w dwumeczu ani porażki..

Mancini w tym meczu postawił na zmienników. Do boju posłał tych, którzy ostatnio grali mniej, bądź wcale. W bramce pojawił się m.in Francesco Toldo, od pierwszych minut zagrał regularnie pomijany Figo a parę napastników tworzył Hernan Crespo z Davidem Suazo.

Dla Luisa Figo mecz skończył się w 39 minucie, gdy został zdjęty z powodu kontuzji. W jego miejsce pojawił się Bolzoni i spisał się dobrze. Lazio w 1 połowie przeważało i było groźniejsze, jednak Inter dzielnie się bronił a przed przerwą mógł zdobyć gola. W 2 połowie mecz był bardziej wyrównany, oba zespoły miały swe szanse bramkowe, które nie zostały wykorzystane.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem bezbramkowym, rewanż odbędzie się w Rzymie za 3 tygodnie.

Inter 0-0 Lazio

Inter: 1 Toldo; 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu, 31 Cesar; 11 Jimenez (50 Siligardi 75), 28 Maniche, 21 Solari (19 Cambiasso 78); 7 Figo (36 Bolzoni 39), 18 Crespo, 29 Suazo.

ławka: 22 Orlandoni, 24 Rivas, 40 Fatic, 47 Filippini.
trener: Roberto Mancini.

Lazio: 32 Ballotta; 8 Zauri, 13 Siviglia, 25 Cribari, 2 Radu; 6 Dabo (69 Manfredini 81), 24 Ledesma, 85 Behrami (5 Mutarelli 60); 11 Mauri; 19 Pandev (17 Tare 90), 18 Rocchi.

ławka:: 1 Muslera, 7 Rozenhal, 23 Meghni, 29 De Silvestri.
trener: Delio Rossi.

sędzia:: Gianluca Rocchi (Florence).