Inter lepszy od Atalanty

24 września 2014 | 19:56 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Fatum Atalanty przełamane! Po golach Pablo Osvaldo i Hernanesa, Inter zwyciężył drużynę z Bergamo 2 - 0. Wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Rodrigo Palacio.

Początek spotkania należał do podopiecznych trenera Colantuono, którzy bez najmniejszych kompleksów zepchnęli Nerazzurrich do defensywy. Na całe szczęście Inter dość szybko potrafił się otrząsnąć i miejscowi przejęli kontrolę nad meczem. W 16 minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Nemanja Vidić, jednak piłka po jego strzale głową trafiła jedynie w słupek. Na początku sezonu Serb może mówić o sporym pechu. Ledwie kilkadziesiąt sekund później w dogodnej sytuacji znalazł się Palacio, jednak przegrał pojedynek z Sportiello. Napór Nerazzurrich jednak nie ustawał. W 24 minucie bardzo dobrze zapowiadającą się kontrę niecelnym strzałem zmarnował Kovacić. Piłkarze Atalanty nie przebierali w środkach w powstrzymywaniu ataków Interu o czym najdotkliwiej przekonał się Mauro Icardi, który z powodu urazu już w 25 minucie był zmuszony do opuszczenia murawy. Jego miejsce zajął Osvaldo. W 30 minucie przed najlepszą okazją do objęcia prowadzenia stanął Palacio. Benalouane faulował w polu karnym Ranocchię, a arbiter bez zastanowienia wskazał na wapno. Do piłki podszedł właśnie Argentyńczyk, jednak skuteczną interwencją popisał się Sportiello. Zmarnowana jedenastka nie załamała gospodarzy, którzy usilnie dążyli do zdobycia gola. Z dystansu groźnie uderzał Guarin, jednak obok słupka. W końcu w 40 minucie meczu kibiców przybyłych tego wieczora na Stadio Giuseppe Meazza uszczęśliwił Pablo Daniel Osvaldo. Włoch popisał się efektownym uderzeniem tzw. nożycami po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Guarina. Na przerwę Inter schodził więc z jednobramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy czarno - niebiescy nie zamierzali spuszczać z tonu. Zza pola karnego ekwilibrystycznie uderzał Kovacić. Następnie przed kolejną, świetną okazją stanął Palacio. Tego wieczora Argentyńczyk wyraźnie nie miał jednak swojego dnia. Po jego strzale futbolówka kolejny raz obiła słupek bramki przyjezdnych. Z biegiem czasu Atalanta zaczęła coraz śmielej atakować i spychać rywali do defensywy. Nie miało to jednak przełożenia na naprawdę groźne sytuacje. Nie pomogło nawet wejście kata Nerazzurrich - Germana Denisa. W odpowiedzi strzałów z dystansu próbowali Hernanes i Medel, jednak nieskutecznie. Brazylijczyk w ostatnim czasie był bardzo krytykowany za swoją postawę na początku sezonu. Również dzisiaj po wejściu w miejsce Guarina nie zachwycał, jednak zdołał wpisać się na listę strzelców. W 87 minucie popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego z bliskiej odległości. Tym razem golkiper gości nie miał najmniejszych szans. Gol Hernanesa ostatecznie rozwiał nadzieje piłkarzy Atalanty na wywiezienie z Mediolanu chociażby punktu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Twierdza Giuseppe Meazza pozostaje więc w tym sezonie niezdobyta i oby taki stan rzeczy trwał jak najdłużej.

INTER (3-5-2): Handanović; Ranocchia, Vidić, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Medel, Kovacić, Dodò; Palacio, Icardi

Trener: Mazzarri

ATALANTA (4-4-1-1): Sportiello, Zappacosta, Benalouane, Cherubin, Dramè; D'Alessandro, Cigarini, Carmona, Estigarribia; Moralez; Bianchi

Trener: Colantuono