Kompromitacja na Meazza

28 września 2014 | 14:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje4 min. czytania

W pierwszych meczach nowego sezonu Inter był chwalony przede wszystkim za świetną postawę w defensywie. Co niektórzy zaczęli wymieniać nawet Nerazzurrich, obok Juventusu i Romy, jako kandydata do Scudetto. Podopieczny Waltera Mazzarriego postanowili dziś chyba zaprzeczyć wszystkim komplementom jakie stały się ich udziałem i w kompromitującym stylu ulegli Cagliari 1 - 4. Honorowe trafienia dla Interu zaliczył Osvaldo.

Zdenek Zeman przed meczem otwarcie mówił, że nie obawia się Interu i wręcz cieszy go konfrontacja z tym rywalem. Szybko okazało się, że szkoleniowiec Cagliari nie rzucał słów na wiatr. Jego zespół od pierwszego gwizdka śmiało zaatakował. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 10 minucie Marco Sau dał prowadzenie przyjezdnym. Ogromna przy tym zasługa duetu Vidić - Nagatomo, którzy tak nieumiejętnie starali się przerwać akcję rywali, że w konsekwencji ten drugi zaliczył asystę przy bramce Sau. Był to jednak dopiero początek popisu obu Panów. Inter mógł błyskawicznie odpowiedzieć, ale Palacio zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i w konsekwencji jeden z obrońców zdołał przeszkodzić mu w skuteczniejszym wykończeniu akcji. W 18 minucie gospodarze dopięli jednak swego. Rodrigo Palacio błyskawicznie wznowił piłkę z rzutu wolnego sprzed pola karnego Cagliari co zupełnie zaskoczyło rywali. Piłka trafiło do Osvaldo, który nie miał najmniejszych kłopotów z doprowadzeniem do remisu. W tym momencie wydawało się, że wszystko wraca do normy. Tak naprawdę koszmar Interu dopiero miał się rozpocząć. W odstępie 2 minut Yuto Nagatomo zobaczył dwie głupie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Co prawda nie zamierzam w żaden sposób usprawiedliwiać Japończyka, jednak sędzia chyba nieco zbyt pochopnie sięgnął po czerwony kartonik. Skutki jego decyzji były dla Nerazzurrich opłakane. Zespół Mazzarriego całkowicie się pogubił co natychmiast postanowili wykorzystać rywale. W 29 minucie Samir Handanović zdołał obronić jeszcze strzał Desseny, jednak przy dobitce Ekdala był już bezradny. Nie pomogła mu również bierna postawa obrońców. Cagliari poczuło krew. Chwilę później defensywę Interu postanowił ośmieszyć aktywny Ibarbo. Kolumbijczyk wjechał z piłką w pole karne jak w masło, a następnie odegrał do zupełnie niepilnowanego Ekdala, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Goście nie mieli dziś litości dla beznadziejnych graczy Interu, a ci dla swoich fanów. W 43 minucie Nemanja Vidić sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Cossu, jednak przegrał pojedynek z Samirem Handanoviciem. Dla Słoweńca to już druga obroniona jedenastka w bieżącym sezonie. Pomyłkę kolegi niemal natychmiast naprawił jednak Albin Ekdal kompletując hat-tricka po zagraniu z rzutu rożnego. Nerazzurri schodzili więc do szatni z wynikiem 1 - 4 i przy akompaniamencie gwizdów rozwścieczonych kibiców.

O drugiej połowie możnaby napisać, że się odbyła. Od pierwszych minut widać było, że Inter wyszedł z ultra ofensywnym nastawieniem i chęcią zmniejszenia kompromitującego wyniku. Aktywni byli Guarin i D'Ambrosio. Ten pierwszy pojawił się w miejsce Dodo, jeszcze w pierwszej połowie. Brazylijczyk nabawił się bowiem urazu. Zmasowane ataki gospodarzy przyniosły jedynie nieuznaną bramkę Osvaldo, który znajdował się na wyraźnym spalonym. Mimo dobrych chęci Nerazzurri nie byli w stanie znacząco zmienić obrazu meczu. Wraz z upływem czasu i kolejnymi atakami dodatkowo opadali z sił co było szansą dla gości na wyprowadzanie groźnych kontrataków. Na całe szczęście Handanović nie był już zmuszony do wyciągania piłki z siatki. Była to kolejna czarna niedziela dla wszystkich sympatyków Interu Mediolan. Trzeba jednak przyznać, że po ostatnich kilku sezonach już chyba niewiele będzie w stanie nas zaskoczyć.

INTER (3-5-2): 1 Handanović; 6 Andreolli 15 Vidić , 5 Juan Jesus; 55 Nagatomo, 88 Hernanes, 18 Medel, 10 Kovacić, 22 Dodò; 8 Palacio, 7 Osvaldo

Rezerwowi: 30 Carrizo, 46 Berni, 23 Ranocchia, 25 Mbaye, 33 D'Ambrosio, 44 Krhin, 90 M'Vila, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 13 Guarin, 28 Puscas, 9 Icardi
Trener: Mazzarri

CAGLIARI (4-3-3): 27 Cragno; 21 Balzano, 32 Ceppitelli, 15 Rossettini, 8 Avelar; 16 Dessena, 4 Crisetig, 20 Ekdal; 23 Ibarbo, 25 Sau, 7 Cossu
Rezerwowi: 28 Carboni, 14 Pisano, 33 Capuano, 3 Murru, 30 Donsah, 10 Joao Pedro, 13 Rangel, 17 Farias, 9 Longo
Trener: Zeman

Sędzia główny: Banti