Kovacic: Chcę zostać w Interze na długo

16 października 2014 | 17:44 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Mateo Kovacić udzielił wywiadu, który ukazał się dziś w Il Giornale. Chorwat mówił o aktualnej sytuacji Interu oraz swoich planach na przyszłość.

- Problemy? Być może brakuje nam trochę siły. Brakowało jednak nam również wiary i osobowości. W pewnych sytuacjach nie graliśmy tak jak nam kazał Mazzarri, także bez piłki.

- Thohir buduje coś nowego, projekt, nowy stadion. Mówią, że jestem ważną częścią tego projektu, więc naprawdę chcę tu zostać na długo.

O swojej kontuzji:

- Zobaczymy w piątek. Boisko było śliskie i się poślizgnąłem, czułem się źle, ale nie bardzo źle. Nie chciałem ryzykować, więc poprosiłem o zmianę, ponieważ już prowadziliśmy.

O meczu z Napoli:

- Bardzo lubię Mertensa. Mają jednak również Insigne i Hamsika oraz Higuaina. Są więc bardzo silni w ofensywie. Musimy na nich uważać, dopiero co strzelili po dwa gole dla swoich reprezentacji.

O gwizdach kibiców po meczu z Cagliari:

- Nie słyszę gwizdów, bo skupiam się na grze. Tak czy inaczej fani mieli prawo gwizdać po dwóch ostatnich meczach. Oczekują więcej od Interu, a Inter to my wszyscy: piłkarze i trener. Mazzarri wiele mnie nauczył, jak wyjść z fazy defensywnej, gdzie ustawiać się na boisku, wiele rzeczy. Myślę, że jeśli potrafisz dobrze grać we Włoszech, to poradzisz sobie wszędzie. Dla nas mecz z Napoli będzie fundamentalny, ostatnie sześć punktów straciliśmy. Jeśli stracimy 9, to będzie bardzo źle. Nie wszystko jednak stracone, futbol taki jest, że jednego dnia jesteś trzeci, innego siódmy. Tak jak u nas. Jeśli teraz wygramy, wszystko się zmieni.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

maniek302

maniek302 17 października 2014 | 15:42   

Kovacić to jest nasza młoda gwiazda , mam nadzieję że nie stracimy go jak między innymi Coutinho :(

Ronaldo

Ronaldo 18 października 2014 | 00:48   

Osobiście dałbym wielkie pieniądze za niego. Chłopak ma serce do gry. Trzeba tylko dać mu jak najwięcej grać a za niedługi czas będą się o niego bić europejskie potęgi. Ma talent. Oby dane mu było wykorzystać go w Interze.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich