Icardi: wybrałem Inter i po prostu chcę tu zostać

17 października 2014 | 11:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Mauro Icardi udzielił interesującego wywiadu dla La Gazzetta dello Sport.

Osvaldo, transfery, Mazzarri...

- Z Danielem bardzo dobrze się rozumiemy. Z Palacio w ubiegłym sezonie też wspaniale współpracowaliśmy. Nowi? Medel jest gniewny, Vidić spokojny, Dodo kompletny, Osvaldo techniczny, a M'Vila to rotweiler. Potrzebujemy pomocy San Siro, a nie gwizdów, wsparcia piłkarzy i trenera. Z Napoli potrzebujemy wsparcia przez 90 minut. Z Mazzarrim pracujemy nad technicznymi aspektami, gol z Sassuolo był wypracowany na treningach.

Sieci społecznościowe

- Życie miałem to samo, inaczej trenowałem z powodu kłopotów. Tweety? Klub prosił, bym zawsze był profesjonalny. Moja siła leży jednak w instynkcie, żeby być bezpośrednim i robić to co myślę. Reszta mnie nie interesuje.

Początki

- Miałem normalne życie, rodzice pracowali by utrzymać siebie i moją siostrę Ivanę, mnie i brata Guido. Gdy przyszedł kryzys w Argentynie, polecieliśmy do Hiszpanii na Wyspy Kanaryjskie w 2002 roku. Z pewnych względów pozostanie w kraju było trudne. Na wyspach zawsze byłem napastnikiem, choć przydzielano mi czasem inne role. Raz w Argentynie gdy wygrywaliśmy, trener przesunął mnie do obrony, bo zawsze byłem wysoki i szybki. Zawsze jednak byłem dobry w polu karnym, raz w wieku 10 lat zdobyłem w Vecindario 9 bramek w jednym meczu.

Napoli

- Higuain jest wielki, numer 9 Argentyny. Czy mu go zabiorę? Czas pokaże, zobaczymy. W Realu go podziwiałem, każde jego dotknięcie piłki było decydujące. Kiedy wchodził na boisko, zmieniał oblicze meczu. Groźny jest również Hamsik.

Nowy kontrakt i nowy Inter

- Nie wiem nic o nowej umowie. Wybieram jednak Inter i w Interze chcę pozostać. Jest tutaj chęć zbudowania czegoś, Mediolan jest dobrym miastem, Prezydent ma jasne idee i po prostu chcę tu zostać. Jesteśmy młodzi i tylko kwestia czasu aż zaczniemy wygrywać, chcę tego jak każdy inny tutaj. Jakie są powody by wierzyć w Inter? Ciężko pracujemy, jest tu wielu młodych ludzi, którzy mają głód wygrywania, bo jeszcze nigdy nic nie wygrali. Jesteśmy zjednoczeni.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

maniek302

maniek302 17 października 2014 | 15:32   

No miejmy nadzieję że Inter się odbuduje a Icardi będzie równie dobry co Milito kiedyś.

JZ4ever

JZ4ever 17 października 2014 | 16:14   

No prosze podejscie do wywiadow ma profesjonalne. Niech to teraz na gre przelozy. Forza Mauro


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich