Inter 2-1 Cagliari

27 kwietnia 2008 | 14:53 Redaktor: Rizzo Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan odniósł dziś cenne zwycięstwo nad Cagliari. Dzięki bramkom Cruza i Materazziego podopieczni Manciniego mogą dopisać na swoje konto kolejne trzy punkty i mają wciaż 6 punktów przewagi nad drugą Romą. Do końca sezonu zostały już tylko 3 spotkania. Już za tydzień czekają nas Derby Mediolanu.

Inter wyszedł na boisko z myślą zwycięstwa nad Cagliari. W pierwszych sekundach meczu bramkę mógł zdobyć Balotelli, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę o centymetry. Szansę na początku meczu miało również Cagliari, które walczy o utrzymanie, jednak strzał Matriego nie znalazł drogi do siatki. Inter dominował i kontrolował mecz a kolejną szansę ponownie miał Balotelli po dwójkowej akcji z Cruzem, któremu dziś młody Włoch partnerował w ataku Interu pod nieobecność Ibrahimovića.

W 22 minucie Inter wyszedł na prowadzenie. Stało się to za sprawą Julio Cruza, który wykorzystał podanie Vieiry i strzałem głową pokonał bramkarza Ryw3ali. Przed przerwą bliski podwyższenia był Cambiasso, jednak piłka uderzona była niecelnie po dośrodkowaniu od Cruza. Do przerwy 1-0.

Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie. Starał się szczególnie Balotelli, który groźnie strzelał na bramkę Capecchiego.

W 76 minucie Cruz mógł podwyższyć na 2-0, lecz w decydującym momencie chybił obok bramki.

W 82 minucie meczu bramkę dla Interu na 2-0 zdobył wprowadzony na boisko Marco Materazzi. Włoch wykorzystał podanie Chivu i tym samym przypieczętował zwycięstwo Interu. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gości zaliczaył Biondini, jednak nie miało to znaczenia dla ogólnego wyniku meczu, w którym zwycięzcami okazali się piłkarze Interu.

Już za tydzień 4 maja na Meazza kolejny wielki spektakl. Tym razem Inter w roli gości zmierzy się z będącym w dobrej formie Milanem. Zapowiada się fascynujące widowisko.

Inter 2-1 Cagliari (HT: 1-0)
strzelcy: Cruz 22, Materazzi 82, Biondini 90+1.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 5 Stankovic (23 Materazzi 75); 9 Cruz (18 Crespo 85), 45 Balotelli (29 Suazo 77).

ławka: 1 Toldo, 11 Jimenez, 24 Rivas, 28 Maniche.
trener: Roberto Mancini.

Cagliari: 4 Capecchi; 21 Canini, 6 Lopez (26 Mancosu 76), 29 Bianco, 29 Ferri; 8 Biondini, 7 Cossu, 3 Del Grosso; 27 Jeda; 9 Acquafresca (19 Larrivey 46), 32 Matri (33 Cotza 79).

ławka: 12 Koprivec, 5 Conti, 25 Acosta, 31 Agostini.
trener: Davide Ballardini.