28 debiutantów Manciniego, a licznik bije

13 grudnia 2014 | 14:58 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Akademia

Mancini to trener, który ma na swoim koncie szeroką listę zawodników, którzy w Interze pod jego okiem otrzymali szansę debiutu w pierwszej drużynie Interu. Po ostatnim meczu z Qarabagiem, jest ich już 28. Najnowsi debiutanci to Dimarco oraz Baldini, którzy zagrali z Azerskim zespołem w Baku.

W latach 2004-2008 w Interze zadebiutowało 26 piłkarzy z Primavery. Dla porównania, przed przybyciem Manciniego, w okresie 2000-2004 debiut zaliczyło zaledwie 14 chłopaków.

Różnie potoczyły się losy debiutantów Manciniego, niektórzy już nie grają w piłkę, inni robią wielkie kariery lub pałętają po niższych ligach. Pierwszym z nich był Riccardo Meggiorini, który niedawno dziękował Manciniemu za możliwość debiutu w Serie A. W poniedziałek wybiegnie on na murawę w barwach Chievo przeciwko Interowi. Później w tym samym sezonie debiutowali Marino, Dellafiore, Belaid, Andreolli i Biava. Kolejna szóstka otrzymała szansę w sezonie 2005-2006 i byli to: Momente, Boumsong, Slavkovski, Germinale, Aloe oraz Bonucci, który w 2009 roku został oddany do Genoy w rozliczeniu za Mottę i Milito, a obecnie gra w Juventusie i reprezentacji Włoch.

Sezon 2006-2007 to kolejni młodzi gracze: Maaroufi, Filkor, Ribas, Fautario, Bolzoni oraz Jonathan Biabiany.  Kolejny sezon należał do Mario Balotellego, który również zadebiutował u Manciniego i miało to miejsce 5 grudnia 2007 roku w Cagliari. Młody snajper następnie "eksplodował" w meczach Pucharu Włoch, wbijając gole m.in. Juventusowi. W tym samym roku zadebiutowali: Puccio, Fatic, Napoli, Filippini, Alfonso, Siligardi i Filippo Mancini, syn szkoleniowca Interu.

Oto debutanci u następnych trenerów Interu:

Jose Mourinho:  Santon, Stevanovic, Donati oraz Krhin

Rafa Benitez: Alibec, Natalino, Nwankwo Obiora, Obi

Claudio Ranieri: Faraoni, Caldirola, Crisetig

Andrea Stramaccioni: Longo, Spendlhofer, Donkor, Belloni, Bandini, Romano, Mbaye, Forte, Duncan, Garritano, Pasa, Benassi oraz Livaja

Mazzarri: Olsen, Bonazzoli, Camara

Źródło: intermediolan.com / fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 13 grudnia 2014 | 15:19   

Gdzie Biraghi?

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 13 grudnia 2014 | 15:28   

W Chievo. Ale w powyższym zestawieniu.

Klinsi64

Klinsi64 14 grudnia 2014 | 10:28   

co z tego skoro 99% tych grajków to zwykły szrot

Internazionalista

Internazionalista 16 grudnia 2014 | 09:39   

to z tego klinsi ze taki biraghi/donati/santon nie sa w niczym gorsi niz taki kmiot nagatomo a nawet powiedzialbym ze sa wrecz lepsi, tyle ze zaden z nich nie kosztowal nas 7-8mln euro ;)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich