Icardi: Dobrze się czuję w Interze

6 stycznia 2015 | 10:12 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Mauro Icardi udzielił wywiadu dla Futbolista Life, w którym mówił o swojej dotychczasowej karierze oraz planach na przyszłość.

- Czuję się dobrze w Mediolanie. Zaadaptowałem się do Interu i miasta. Obecność wielu Argentyńczyków w zespole mi bez wątpienia pomogła. W tym roku wielu z nich odeszło. Wybrałem Inter, ponieważ to wielki klub i jestem tu szczęśliwy. Wiele zrobili bym tutaj się znalazł. Mój czas w Sampdorii? To były moje drzwi, którymi wszedłem do futbolu. Moje ostatnie mecze były ciężkie, wciąż mam jednak wielu przyjaciół tam, którzy uważają mnie za dobrą osobę.

- Do Hiszpanii przybyłem w bardzo młodym wieku. Grałem w Vecindario na Kanarach w wieku 9 lat. Mam bardzo dobre wspomnienia i jestem wciąż blisko tamtych ludzi.

O nieudanym transferze do Realu i Barcelonie:

- Skouci Realu Madryt rozmawiali z moimi rodzicami Potem podjąłem osobistą decyzję i zdecydowałem się grać w Barcelonie. Byłem pewien, że tam się rozwinę. Odszedłem z Barcelony, ponieważ klub nie ułatwiał mi przejścia do pierwszej drużyny. Mam świetne wspomnienia z La Masi. Nauczyłem się tam grać w piłkę. Czy wrócę do Hiszpanii? Myślę tylko o Interze i chcę się rozwinąć z tym zespołem i osiągnąć moje cele. Moją intencją jest dać wszystko co mogę dla mojego klub. W takim klubie jak Inter, konkurencja jest zawsze wysoka, ale dzięki temu dajesz z siebie wszystko i budujesz mentalność zwycięzcy. Miłość fanów jest piękna i niesamowita. Jestem im bardzo wdzięczny za wsparcie. Nie jestem typem piłkarza, który czuje presję. Pracuję ciężko i chcę strzelić możliwie najwięcej bramek.

- W Interze było wielu świetnych argentyńskich napastników w historii. Najbardziej mogę przypominać Batistutę. Mamy podobny styl gry i charakterystykę. Batistuta zawsze był moim idolem. Jakie są nasze cele? Inter to wielki klub i naszym celem jest grać najlepiej jak to możliwe. Mamy trudnych rywali, ale musimy ciężko pracować i osiągnąć swoje cele. Każdy lubi zdobywać trofea. Czy jestem fenomenem piłki? Fani mnie dobrze znają. Mówią, że jestem silnym napastnikiem, grającym z poświęceniem i dobrym strzelcem bramek.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

granitxhaka

granitxhaka 6 stycznia 2015 | 11:23   

No í git :)

invi

invi 6 stycznia 2015 | 15:58   

Ogarnięty, młody i jeszcze takie przywiązanie do Interu :) Życzę mu żeby z Jude klepnął ze 2 brameczki :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich