Toldo: Inter niebawem wróci na szczyt

9 stycznia 2015 | 11:27 Redaktor: Ruskov Kategoria:Wywiady

W ubiegłą środę Francesco Toldo, udzielił wywiadu, który dotyczył w głównej mierze ostatniego spotkania Interu z Juventusem. Bramkarz w swoich wypowiedział podkreślał, że drużyna Roberto Manciniego w niedługim czasie, powinna wrócić na najlepsze pozycje w tabeli.

Co myślisz o meczu z Juventusem?

- To był wielki mecz, w którym widziałem świetny powrót Interu. Zespół pokazał doskonałą odporność psychiczną, w drugiej połowie mieli szansę na sprawienie fanom miłej niespodzianki i zgarnięcie trzech punktów, dzięki kilku dobrym okazjom. Uważam, że Inter zagrał wielki mecz, w którym pokazał charakter. Inter wraca na szczyt, bo ma wszystko, aby zbudować wielką przyszłość. Klub ma środki oraz zespół zdolny do tego, aby powrócić do wielkich triumfów. Inter jest w stanie pisać historię, tak jak w 2010 roku.

Kiedy grałeś w Interze, mieliście w zespole Cruza, który miał patent na strzelanie bramek Juventusowi. Teraz jest Icardi. Jak ważne jest posiadanie napastników, który mogą zdobywać bramki w wielkich meczach, takich jak ten?

- Ja nazywam takich napastników „snajperami”, ponieważ mając jedną szansę, udaje im się strzelić gola. Myślę, że każdy silny zespół musi mieć co najmniej jednego takiego zawodnika. Każdy topowy zespołów w Europie potrzebuje takich wspaniałych napastników. Icardi jest jeszcze młody i myślę, że może jeszcze długo utrzymać wielki poziom.

Czy to co wydarzyło się między Icardim i Osvaldo jest normalne?

- Tak, absolutnie. Myślę, że to pokazuje wagę sytuacji i przywiązanie do zespołu, ponieważ oznacza to, że obu im zależy. Obaj byli w momencie, kiedy gra jest intensywna i nerwowa. Myślę, że ważne jest oczyszczenie sytuacji w szatni. W tej sytuacji, ważną rolę muszą odegrać pozostali koledzy, ponieważ muszą uspokoić swoich kolegów. Taka sytuacja nie zawsze jest negatywna, czasem może wzmocnić zespół. To nie jest dobry przykład dla dzieci. Icardi  miał swoje powody, Osvaldo także, ale ważne, że zakończyło się to w Turynie i taka sytuacja nie powtórzy się.

Znasz świetnego napastnika, który jest również wielkim indywidualistą?

- Osvaldo? Icardi też jest świetny… Wszyscy wielcy napastnicy są indywidualistami. Świetny napastnik nigdy nie powinien grać tylko pod bramką. Trener i pozostali zawodnicy powinni próbować jednak stwarzać szansę dla piłkarzy, którzy są w najlepszej sytuacji strzeleckiej.

Jak podobał Ci się Podolski przeciwko Juve?

- Nie miał wiele czasu, ale od razu widać było, że ma bardzo silny charakter. Radzi sobie z presją. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie, choć nie można oceniać go po 30 minutach, bo to gracz, który dopiero przybył do nowego klubu. Będziemy w stanie go ocenić, gdy zacznie grać w ataku.

Byłeś pod wrażeniem, że wszedł na boisko bez żadnego strachu?

- To jedna z pozytywnych rzeczy, które pokazał. Udowodnił swoją silną osobowość i charakter. Jeśli Inter go pozyskał, to musi mieć jakość i talent do gry na najwyższym poziomie.

Handanovic rozegrał świetny mecz. Co może jeszcze poprawić?

- Handanovic to legenda. On wzmacnia Inter swoimi interwencjami. Strzały Juventusu wydawały się proste, ale w rzeczywistości nie wydaje mi się, aby były łatwe do obronienia. On musi być częściej chwalony, ponieważ nie świętuje swoich  interwencji. On po prostu kontynuuje swoje dobre parady. Handanovic często znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ zespół momentami traci koncentrację w obronie, ale jest zawsze skoncentrowany. Niektórzy ludzie powiedzą, że to normalne, że bramkarz musi być gotowy w każdej chwili na interwencję, ale ja uważam również, że to normalne chwalić bramkarza, który zachował się bardzo dobrze w trudnej sytuacji.

W meczach z Lazio i Juventusem, Inter dobrze reagował na tracone bramki. To zasługa Manciniego?

- Myślę, że te reakcje Inter ma zapisane w swoim DNA, trenerzy muszą być na tyle dobrzy, aby rozwijać to najlepiej jak to możliwe. Obecny szkoleniowiec jest bardzo doświadczony i będzie wiedział, jak uzyskać jak najwięcej z umiejętności swoich piłkarzy. Myślę, że Inter zmierza w dobrym kierunku. Jest to udowodnione poprzez pragnienie klubu do inwestowania. Uważam, że klub w ciągu 3-5 lat wróci na swoje miejsce i pozostanie tam na długi czas.

Co się zmieniło od przyjścia Manciniego?

- Kiedy trener dołącza do klubu, to zazwyczaj wydaje się być zbawcą, ale musi to udowodnić przed dłuższy czas. Jeśli nie ma wyników, nie ma wiele do powiedzenia. Mazzarri objął Inter w trudnym momencie, w trakcie zmiany właściciela. Ten proces niedawno się zakończył, teraz sytuacja jest bardziej stabilna. Myślę, że Manciniego czeka wielka przyszłość z tym zespołem.

Czy Inter może zająć 3 miejsce?

- Nie mówiłbym głośno o trzecim miejscu. Wolałbym myśleć o każdym kolejnym meczu. To zły pomysł, aby obiecywać coś fanom, a ostatecznie zakończyć sezon na czwartym miejscu. Inter musi skupić się na każdym kolejnym spotkaniu i starać się grać jak najlepiej przez 90 minut.

Być może dzięki ruchom transferowym Interu będzie łatwiej o podium?

- Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i zawsze ma oko na graczy, których można ściągnąć w mercato. Piero Ausilo i jego współpracownicy doskonale wiedzą, kogo mogą zatrudnić.

Jak oceniasz pierwszy rok z Ausilo jako dyrektorem sportowym?

- To jego pierwszy rok na tym stanowisku, ale ma już bardzo duże doświadczenie. Na tej posadzie, osoba musi być kompetentna i uczciwa, wtedy nie będzie się niczego obawiać. Czy taki jest Ausilo? Absolutnie.

Przed Interem mecz z Genoą Gasperiniego.

- Inter musi grać w każdym meczu, tak jak w drugiej połowie z Juventusem. To musi być Inter, który dyktuję grę, którego ataków boi się każda drużyna. Klub ma wszystko co potrzeba, aby prowadzić grę. Muszą być ostrożniejsi, nie mogą popełniać błędów i nie oddawać zbyt wiele miejsca swoim rywalom

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich