Mancini musi zostać!

6 lipca 2007 | 21:30 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Publicystyka

Obserwując nagonkę w prasie na Roberto Manciniego postanowiłem napisać krótki artykuł na ten temat o dość jasnym i czytelnym tytule. Postaram się w nim wysunąć kilka argumentów za tym, aby do końca obecnego sezonu trenerem Interu pozostał Roberto Mancini.

Interowi potrzebna jest stabilizacja. Dawno już nie mieliśmy tak długo jednego trenera, który miałby tyle czasu na budowę zespołu. Jest to trzeci sezon, który dopiero co się rozpoczął. Patrząc na poprzednie dwa sezony można zauważyć progres, stąd można wywnioskować, że i w tym sezonie może będzie podobnie. Jest to trzeci sezon pracy Manciniego i dopiero po jego zakończeniu powinno dojść do zwolnienia, bądź przedłużenia kontraktu. Jeśli nie zwolniono Manciniego przed obecnym sezonem, to powinien on być trenerem do końca sezonu, chyba że Interowi groziłoby miejsce w tabeli nie gwarantujące startu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Póki co jesteśmy liderami Serie A i za sobą mamy wygrane dwa trudne wyjazdowe mecze z AS Romą i Fiorentiną.

Zmiana trenera w trakcie sezonu czy na samym jego początku zazwyczaj nie wróży nic dobrego. Nowy trener oznacza nową koncepcję gry, nowy ład, do którego piłkarze muszą się przyzwyczaić. Na to potrzeba czasu, a taki czas był między czerwcem a wrześniem. Zwolnienie trenera w obecnej chwili oznaczałoby, że ten sezon spisujemy już na straty. Na zmianę trenera jest już za późno i trzeba walczyć z tym co mamy. Nie jesteśmy przecież na staconej pozycji. W tym sezonie walka o mistrzostwo rozstrzygać będzie się w uczciwy sposób i Inter nie może takiej sytuacji zmarnować.

Niegdyś z Interem pracował słynny Marcelo Lippi, został on zwolniony w trakcie sezonu, a jego miejsce zajął Marco Tardelli...pewnie niektórzy już zapomnieli jak skończył się owy sezon dla Interu. Osobiście wolałbym do tego nie wracać. Podobnie, choć nieco lepiej było gdy Hectora Cupera zastąpił Alberto Zaccheroni i to na samym początku sezonu po nieudanym meczu z AC Milanem. Zaccheroni, choć trenerem jest zacnym, nie był w stanie zbawić Interu i kolejny sezon spisany był na straty.

Kolejnym argumentem na to, że Mancini powinien pozostać jest zwyczajny brak odpowiedniego następcy. Najlepsi trenerzy mają obecnie pracę, żaden z nich w trakcie sezonu nie odejdzie ze swojego obecnego klubu. Sven Goran Eriksson, który przez kilka lat nic nie osiągnął z reprezentacją Angli odpowiednim kandydatem na pewno nie jest, z kolei Marcelo Lippi i Hector Cuper swoje szanse na Meazza już mieli i tych szans nie byli w stanie wykorzystać.

Co zrobi Moratti? Tego nie można przewidzieć. Po śmierci Giacinto Facchettiego może on nie mieć dobrego doradzcy w swoich decyzjach. W prasie huczy od spekulacji,jednak sam Massimo Moratti ani razu nie potwierdził słynnego ultimatum dla Manciniego. Osobiście liczę na zdrowy rozsądek i przemyślane ruchy, jakim byłoby kontynuowanie w tej chwili sezonu z Mancinim by nie powtarzać błędów z przeszłości, bo pomimo blamażu w meczu z Bayernem wszystko jeszcze jest w naszym zasięgu.

1

Źródło: InterMediolan.com

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich