Pomagamy. Przekaż swój 1% podatku

20 stycznia 2015 | 09:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Informacje serwisu

Podobnie jak przed rokiem zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc dla trójki moich kuzynów i przekazanie na ich rzecz 1% podatku, który należny jest fiskusowi.

Łukasz (32 lat), Mateusz (24 lata) i Piotrek (21 lat) od urodzenia cierpią na mózgowe porażenie dziecięce, są upośledzeni umysłowo i chorują na epilepsję. Ponadto nie mówią, nie chodzą i są pod opieką lekarza neurologa, oraz rehabilitanta. Jako, że chłopaki wymagają całodobowej opieki rodziców to rodzina utrzymuje się jedynie z dorywczej pracy ojca. Jakby tego było mało to ich zdrowy brat zginął w wypadku samochodowym, a malutka siostrzyczka zmarła tuż po urodzeniu. Poszczęściło się tylko starszej siostrze, która wyjechała za pracą do Anglii i tam założyła rodzinę. 

Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobre woli rodzina jakoś wiąże koniec z końcem i jest w stanie sfinansować leczenie całej trójki. Co więcej dzięki kilku operacjom i wielogodzinnym ćwiczeniom najmłodszy z rodzeństwa Piotrek po 20 latach oderwał się od wózka inwalidzkiego i jest w stanie stać przy pomocy specjalnego balkonika. Tak więc, jak widzicie Wasza pomoc przynosi wymierne efekty.

Cała trójka znajduje się pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" i na jej stronie można przekonać się o prawdziwości mojego apelu.

Aby przekazać 1% podatku wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. W rubryce zatytułowanej "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)" trzeba wpisać numer KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające. Cel szczegółowy 1%" należy wskazać konkretnego odbiorcę: 12600 Kosicki Łukasz, lub 12599 Kosicki Mateusz, lub 12598 Kosicki Piotr.

pomoc

Źródło: inf. własna

Komentarze: 9

Internaldo

Internaldo 20 stycznia 2015 | 11:41   

Każdy powinien pomagać takim osobom. W rodzinie mojej dziewczyny jest mały chłopiec, który też jest chory i zawsze przekazuję na niego 1%. To nic nie kosztuje także pomagajcie! ! !

Hagaen

Hagaen 20 stycznia 2015 | 15:54   

No dobra dziewczyny, chyba pora ruszyć tyłki i wziąć się za pomoc. 1% i wypełnienie kilku dodatkowych rubryk na picie to chyba nie jest kłopot żaden, to nie podlega najmniejszej dyskusji. Zastanawiam się tylko czy nie moglibyśmy zrobić czegoś więcej. Jeśli jest taka możliwość to podajcie numer konta, może można wpłacać jakieś pieniążki, natomiast może moglibyśmy jeszcze coś zroić. Coś jako lepsza część społeczności Interu w Polsce. Generalnie nie mam doświadczenia w tego typu sprawach/akcjach, ale może moglibyśmy zorganizować jakąś akcję? Np zaprojektowalibyśmy kalendarze, niech będzie, że jakieś związane z Interem, może stroną IM.COM, może uda się zdobyć jakieś gadżety od Oknoplastu, cokolwiek (rzucam luźne pomysły, bo na prawdę nie mam pojęcia jak to ugryźć). No i byśmy urządzili sprzedaż takich kalendarzy, z których część zysku oczywiście by poszła na koszt produkcji kalendarzy, a cała reszta na wsparcie rodziny Chłopaków. Akcję moglibyśmy rozszerzyć do rangi corocznej, kalendarze projektować odpowiednio wcześniej. Myślę, że realne jest, żeby kosztowały 30-50 złotych i mogły faktycznie zarobić na wsparcie tej akcji. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to chętnie się w to zaangażuję, ale mówię szczerze, że potrzebuję wsparcia, bo czas i know-how są mi obce. Gdyby ktoś zechciał zrobić coś więcej to zachęcam do kontaktu na maila: hagaen@rocketmail.com

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 20 stycznia 2015 | 17:49   

Ja kiedyś myślałem może o organizacji jakiegoś meczu charytatywnego połączonego z licytacją gadżetów itp ale nie wiem czy organizacja by mnie nie przerosła.

Internaldo

Internaldo 20 stycznia 2015 | 19:20   

Ciekawe pomysły macie. Dobrze, że są jeszcze ludzie z wielkimi sercami. A ja tak sobie pomyślałem, że może firma Oknoplast będąca blisko Interu mogłaby np. dać do popisania piłkarzom jakieś plakaty, piłki, koszulki, nie wiem, i wtedy można by to sprzedawać i pieniążki przeznaczać na szczytny cel. Może warto byłoby porozmawiać z tą firmą, a kto wie, może byliby zainteresowani taką akcją. Sam się na tym nie znam za bardzo jak chłopaki wyżej ale na pewno warto przemyśleć sprawę.

Przemko

Przemko 20 stycznia 2015 | 19:30   

Chętnie przekaże swój procent podatku:) mój znajomy rozlicza "amatorsko" PIT'y więc mu podeślę dane i może uda się zorganizować 1% z innych rozliczeń. Pomysł Hagaen'a z gadżetami jest trafiony. Sam chętnie nabędę kilka z nich. Ewentualnie jeśli ktoś ma jakieś pamiątki, gadżety i zwyczajnie chce się nimi podzielić może zorganizować aukcję np. na Allegroszu:) z odpowiednim opisem na jaki cel będą przeznaczone pieniążki. Sam byłem kiedyś poważnie chory, niestety w tamtych czasach tego typu akcje nie miały miejsca, więc chętnie pomogę w miarę możliwości. Zwracam się do Alvaro 8... jeśli to możliwe zorganizuj jakieś numery kont, (interista85@wp.pl - to mój mail) najlepiej bezpośrednio do zainteresowanych, bo nie wierzę fundacjom... Pozdrawiam.

scozzi

scozzi 21 stycznia 2015 | 10:24   

Hagaen co masz na myśli pisząc: "natomiast może moglibyśmy jeszcze coś zroić. Coś jako lepsza część społeczności Interu w Polsce." ?

Hagaen

Hagaen 21 stycznia 2015 | 10:52   

@scozzi - to miałem na myśli, że możemy być lepszą częścią w porównaniu do ludzi, którzy też są kibicami, a nie podejmują tego rodzaju inicjatyw. Z resztą, w całym tym temacie nie chodzi już o lepszych czy gorszych, moglibyśmy na prawdę coś realnie zrobić...

MrGoal

MrGoal 21 stycznia 2015 | 19:07   

Też przekażę 1%, jak pojawi się jakiś nr konta to również mogę zrobić jakąś wpłatę

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 22 stycznia 2015 | 16:37   

Cieszę się, że temat spotkał się z tyloma pozytywnymi komentarzami :D Co do ewentualnych wpłat to można ich dokonywać na adres: Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Bank BPH S.A. z dopiskiem: 12600 Kosicki Łukasz - darowizna na pomoc o ochronę zdrowia 12599 Kosicki Mateusz - darowizna na pomoc o ochronę zdrowia 12598 Kosicki Piotr - darowizna na pomoc o ochronę zdrowia Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje w imieniu całej rodziny, no i oczywiście w swoim. Wiedziałem, że można na Was liczyć :D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich