Yaya Toure: Projekt ważniejszy od pieniędzy

21 kwietnia 2015 | 15:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Nadal nie wiadomo jaka przyszłość czeka Yayę Toure jednak bez wątpienia Iworyjczyk nie będzie kontynuował współpracy z Manuelem Pellegrinim. Kolejna wypowiedź pomocnika City daje jasny sygnał, że nie po drodze mu z obecnym szkoleniowcem. Młodszy z braci Toure zapewnia również, że przy ewentualnym wyborze nowego klubu w pierwszej kolejności będzie zwracał uwagę na projekt klubu, a dopiero później na kwestie finansowe:

- Mancini to mój mentor. To niezwykły trener i nie jest tajemnicą, że uwielbiałem sezony, kiedy to on był naszym menadżerem. Również teraz świetnie czuje się w City.

- Doszedłem do takiego stadium kariery, że bardziej interesuje mnie sportowe wyzwanie jakie klub jest mi w stanie zaoferować, niż cokolwiek innego. Kiedy trafiłem do City Pellegrini nie był menadżerem. Wszyscy piłkarze i trenerzy przychodzą i odchodzą.

- Wiele razy powtarzałem, że mam obowiązek walczyć dla kibiców City tak długo, jak tylko będę reprezentował barwy tego klubu. Wymagam tego również od siebie.

- Moja decyzja nie będzie spowodowana chęcią pracy z innym trenerem, lecz wyzwaniami jakie zostaną mi zaoferowane. Pieniądze nie będą w stanie zatrzymać mnie w klubie jeśli uznam, że nie jest to miejsce dla mnie, bądź jeśli zadanie nie będzie mi odpowiadać.

- Przyszedł taki moment, że liczby nie mają już takiego znaczenia, mimo że brytyjska prasa bardziej interesuje się właśnie liczbami, niż samym sportem. Sądzę, że jeśli w klubie coś nie idzie dobrze to zawsze najmocniej dostaje się tym największym nazwiskom. Nie jestem jedynym który jest ostatnio atakowani jednak mam wrażenie, że obrywam mocniej od innych. Mam wrażenie, że nie zawsze ktoś konkretny musi być odpowiedzialny za niepowodzenie.

- Piłka nożna to moja pasja i mój zawód. To dwa wystarczające powody, aby dawać z siebie wszystko. Reprezentuje mój kontynent - Afrykę. To bezcenne. Robię to o czym marzą tysiące młodych chłopców. Akceptuję krytykę, jeśli pozwala mi ona stawać się lepszym jednak ignoruję ją kiedy ma na celu wyłącznie złamanie mnie.

- Wracając do moje przyszłości to nie wiem więcej od ciebie. Zawsze podążam tam gdzie czeka na mnie wyzwanie. Taka już moja natura.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

Tytus

Tytus 21 kwietnia 2015 | 15:31   

Fajne wypowiedzi- mądry człowiek, albo przynajmniej robi takie wrażenie.

Morfo

Morfo 21 kwietnia 2015 | 18:24   

Wypowiedzi dojrzałe, swoje juz zarobił to fakt, zobaczymy czy Mancio ma aż taką siłę przyciągania

MrBlue

MrBlue 21 kwietnia 2015 | 21:50   

"Nie jestem jedynym który jest ostatnio atakowani jednak mam wrażenie, że obrywam mocniej od innych. Mam wrażenie, że nie zawsze ktoś konkretny musi być odpowiedzialny za niepowodzenie." - jak przejdzie do Interu to tych słów będzie używał dosyć często w wywiadach.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich