Mancini: Mecz z Chievo ma wielkie znaczenie

2 maja 2015 | 18:45 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Poniżej zapis dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem Roberto Manciniego przed meczem z Chievo Werona:

- Chievo jest ostatnio w dobrej formie, więc rywalizacja z nimi będzie trudna. Grają dobrze i nie ciąży na nich presja. Mogą okazać się bardzo trudną przeszkodą. 

- O składzie decydować będziemy jutro rano. Shaqiri wygląda już lepiej. W tej chwili nie brakuje nam opcji do wyboru.

- Hernanes i Palacio są zagrożeni pauzą w meczu z Lazio jednak uważam, że to nie problem. Gracze ofensywni są w stanie uniknąć żółtych kartek jeśli są w miarę ostrożni.

- Po meczu z Chievo czeka nas jeszcze sporo trudnych spotkań, lecz bardzo wiele zależy od jutrzejszego wyniku. Myślę, że zespół dobrze wyglądał już przed Wielkanocą, a od tego czasu jeszcze się poprawił. Mamy odpowiednią jakość, aby utrzymać się na tym poziomie. Trudności czekają nas jednak w każdym kolejnym meczu.

- Nie ma dla mnie znaczenia, że Lazio zajmuje obecnie drugą pozycję. To nic nie zmienia. Wszystkie zespoły, które nas w tej chwili wyprzedzają mają ten sam cel. Napoli ma przewagę w walce o 3 miejsce, ponieważ ma nieco łatwiejszy terminarz. Jeśli chodzi o nas to wiele zależy nie tylko od wyniku z Chievo, ale również od rezultatów pozostałych drużyn. Potrzebujemy nieco szczęścia.

- Naprawdę cieszę się, że z Lukasa spadła presja. Wcześniej naprawdę miał wiele pecha. Zawsze przykładał się do treningów. To pelłn profesjonalista. Teraz trafił bramkę i wypracował kolejną.

- Vidić w ostatnim miesiącu bardzo się poprawił. Osiągnął szczyt formy fizycznej i prezentuje się naprawdę dobrze. Jestem zdania, że piłkarze niezależnie od wieku muszą dawać z siebie wszystko na treningach. Zanetti jest tego najlepszym przykładem.

- Nasi bardziej doświadczenie gracze, jak Palacio, Guarin, Medel, czy właśnie Vidić prezentują się bardzo dobrze, a my staramy się to wykorzystać z korzyścią dla całego zespołu.

- Latem udamy się na tournee, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu. To ważny czas w budowie zespołu i promowaniu marki klubu na całym świecie.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich