Inter nie zdobył Pucharu Włoch

24 maja 2008 | 23:02 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Była szansa na wisienkę na torcie o nazwie Scudetto i niestety tej wisienki w postaci Pucharu Włoch piłkarze Interu nie zdołali wywalczyć. Puchar drugi raz z rzędu zdobyła AS Roma po czwartym z rzędu finale pomiędzy Nerazzurri a Giallorossi. Rzymianie przed własną publicznością wygrali 2-1 po bramkach Mexesa i Perrotty. Dla Interu honorowe trafienie zaliczył Pele

Inter pojechał do Rzymu bez swojej największej gwiazdy - Zlatana Ibrahimovića. Nie pojechał również Cambiasso, Cruz, Materazzi, Cordoba, Figo oraz Samuel. Mimo to jedenastka Interu wydawała się być zdolna do pokonania wice-mistrzów Włoch. Na boisku w tym meczu jednak to zdeterminowana Roma okazała się nieco lepsza i może cieszyć się z Pucharu Włoch. Inter jednak mimo to miał całkiem udany sezon, gdyż podopiecznym Manciniego udało się zdobyć 16. Mistrzostwo Włoch. Apetyty kibiców były znacznie większe, jednak nie można mieć wszystkiego.

Mecz był widowiskiem godnym finału. Szybkie tempo i zaangażowanie z dwóch stron to coś co kibice lubią oglądać. Inter w 1 części spotkania grał całkiem nieźle do momentu straty gola. Inter zdawał się mieć lekką przewagę, lecz w 36 minucie po rzucie rożnym pięknego gola zdobył Mexes strzelając z prawej strony pola karnego pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Francesco Toldo. Bramka nieco podbudowała gospodarzy, którzy po przerwie dorzucili drugą, której autorem był Perrotta.

Po 2 bramce Nerazzurri trochę się otrząsnęli i zaczęli mocno atakować gospodarzy. W 61 minucie kontaktową bramkę i jak się okazało honorową dla Interu zdobył młodziutki Pele, który przepięknie huknął z 25 jardów w okienko bramki Doniego. Bramka dała nadzieję Interistom, którzy do końca meczu atakowali bramkę gospodarzy. Mimo szans i starań piłka w siatce nie ugrzęzła i w rezultacie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy ku radości zgromadzonej publiczności.

Piłkarze Interu pogratulowali swoim kolegom z Rzymu i wracają do Mediolanu z pustymi rękami. Niestety tym niezbyt miłym akcentem kończy się sezon 2007/2008 na boiskach we Włoszech.

Inter 1-2 Roma (HT: 0-1)
strzelcy: Mexes 36, Perrotta 54, Pelé 61.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti (18 Crespo 90); 45 Balotelli, 14 Vieira, 5 Stankovic (30 Pelé 46), 31 Cesar (11 Jimenez 62); 29 Suazo.

ławka: 12 Julio Cesar, 21 Solari, 28 Maniche, 40 Fatic.
trener:: Roberto Mancini.

Roma: 32 Doni; 77 Cassetti, 5 Mexes, 4 Juan, 22 Tonetto; 7 Pizarro, 8 Aquilani (2 Panucci 90+1), 16 De Rossi; 20 Perrotta (33 Brighi 73), 14 Giuly (3 Cicinho 66); 9 Vucinic.

ławka: 1 Curci, 15 Antunes, 18 Esposito, 30 Mancini.
trener: Luciano Spalletti.

sędzia:: Emidio Morganti (Ascoli Piceno).

kartki: Toldo 54, Perrotta 56, Vieira 61, Vucinic 74, Burdisso 74, Pelé 86.