Hernanes pogrąża byłych kolegów!

10 maja 2015 | 20:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po niedawnej wygranej nad Romą, Inter ma na rozkładzie kolejnego rywala z "wiecznego miasta". Dzięki dwóm trafieniom byłego zawodnika Lazio, Hernanesa - podopieczni Manciniego wracają do Mediolanu w dobrych nastrojach i z kompletem punktów. Przez sporą część czasu gospodarze zmuszeni byli do gry w 9 po czerwonych kartkach dla Mauricio i Marchettiego.

Dla Lazio to był to ważny mecz ze względu na szansę wyprzedzenia Romy i uplasowania się na drugiej pozycji w tabeli. Inter jak wiadomo ciągle walczy o możliwość gry w europejskich pucharach.

W 8 minucie meczu na prowadzenie wyszli gospodarze. Do siatki trafił Candreva po podaniu Felipe Andresona. Włochowi pozostało wpakowanie piłki do siatki z bliskiej odległości.

W 24 minucie z boiska za faul na Palacio wyleciał Mauricio i od tej pory Inter grał w przewadze. Chwilę po tym zdarzeniu, świetnym uderzeniem z wolnego popisał się Hernanes i doprowadził do remisu. Po golu wykonał oczywiście swoje słynne salto, co być może nie spodobało się niektórym kibicom Lazio, liczącym że Brazylijczyk w takiej sytuacji raczej nie będzie celebrował bramki przeciwko byłemu klubowi. Tak się jednak nie stało, a wręcz przeciwnie, pomocnik Interu w drugiej połowie dołożył jeszcze jedno trafienie i zapewnił Nerazzurrim wygraną.

Wcześniej jednak sporo działo się na boisku, gdy za czerwoną kartkę wyleciał Marchetti a Icardi nie strzelił rzutu karnego.