UEFA powoli wycofuje się z FFP?

20 maja 2015 | 07:26 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Dobra wiadomość dla Interu. UEFA planuje przyjrzeć się aktualnym przepisom dotyczącym Finansowego Fair Play i być może zmienić je na nieco łagodniejsze.

Platini długo bronił swojego pomysłu, lecz w ostatnim czasie coraz więcej mówiło się o tym, że FFP nie działa tak jak należy, a dysproporcje pomiędzy klubami mocnymi marketingowo a tymi mniej znanymi, jeszcze się zwiększyły.

Na czym mają polegać zmiany? Kluby, które będą chciały zainwestować pieniądze, by dobić do topu, będą mogły dostać na to zgodę of UEFA. Warunkiem jest zatwierdzenie tego planu przez UEFA i musi być to realistyczna inwestycja.

Faktycznym powodem decyzji UEFA o stopniowym wycofywaniu się z FFP jest według dziennika "Le Parisien" to, że ukarane dotychczas kluby podały organizację do sądów, korzystając m.in. ze znanego prawnika Jeana-Louisa Duponta, który zasłynął tym jak w 1995 roku wygrywał w sądzie z UEFA i doprowadził do wprowadzenia tzw. "Prawa Bosana". Według Belga, przepisy FFP nie są zgodne z zasadami Unii Europejskiej dotyczącymi wolnego handlu i konkurencji.

Nerazzurri podobnie jak Manchester City, PSG czy Monaco, byli jednym z klubów które zdążyły zostać ukarane przez UEFA w związku z nie spełnieniem wymogów FFP.

Źródło: football-italia.net / inf.własna

Polecane newsy

Komentarze: 6

Seb

Seb 20 maja 2015 | 09:59   

Cały rząd UEFA I FIFA powinny wylecieć z hukiem

Francesco

Francesco 20 maja 2015 | 10:13   

No to git koniec FFP a nam należy się odszkodowanie wystarczy 50 mln euro :D

Adrian Nosowski

Adrian Nosowski 20 maja 2015 | 11:03   

"Warunkiem jest zatwierdzenie tego planu przez UEFA i musi być to realistyczna inwestycja." czyli nic się nie zmienia, uefa decyduje kto biedny a kto z Arabii daje pod stołem,

Dziarski

Dziarski 20 maja 2015 | 11:17   

można jakieś info o tym "prawie Bosana"?

PasywnoAgresywny

PasywnoAgresywny 20 maja 2015 | 11:54   

Z pamięci chodzi o to że zawodnik rok albo pół roku przez zakończeniem kontraktu może wykupić się z aktualnego klubu

Tytus

Tytus 20 maja 2015 | 14:10   

FFP to jakiś bandycki przekręt i zalegalizowanie grupy urzędasów, którzy ściągają haracze od klubów piłkarskich za to, że te chcą się doinwestować. Mamy kapitalizm i liberalizm (teoretycznie), a to opiera się na tym, że jeśli umiesz się wypromować i zarobić hajs, to masz tego hajsu więcej niż inni i więcej możesz go wydać, a nie, że klub może wydawać tylko tyle na ile zasłużył sobie do tej pory.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich