Javier Zanetti dla GdS

20 maja 2015 | 16:44 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Cytowaliśmy już dziś słowa Javiera Zanettiego odnośnie możliwości sprowadzenia Thiago Motty i Yayi Toure. Wiceprezydent Interu na łamach Gazzetta dello Sport mówił także m.in. o przeciągających się negocjacjach z Mauro Icardim:

- Mauro czuje się dobrze. Jest wielkim profesjonalistą. Uważam, że powinniśmy rozmawiać wyłącznie o sprawach czysto piłkarskich. Icardi piłkarz interesuje nas najbardziej chociaż nie wolno nam zapominać o zachowaniu odpowiedzialności. Trzeba mieć świadomość ile znaczy koszulka Interu i wszystko co dotyczy tego klubu zawsze będzie w centrum uwagi.

- Cieszę się z sukcesu Cambiasso, któremu udało się utrzymać w lidze z Leicester City. Ja wybrałem inną drogę. Chciałem zakończyć swoją karierę w Interze. Esteban zdecydował inaczej i jest szczęśliwy. Nauczył się nowego języka. Ma teraz za sobą doświadczenia z gry w Hiszpanii, Włoszech i Anglii. Cuchu żyje i oddycha futbolem. Jest bardzo inteligentny i wręcz stworzony do bycia trenerem. 

- Jestem przekonany, że Dejan byłby w stanie przekazać całą swoją wiedzę i doświadczenie w budowę projektu. Mówimy o bardzo dobrym znajomym Mancio. Byłby tutaj mile widziany.

- Juventus jest na tyle silnym zespołem, że jest w stanie sięgnąć po potrójną koronę. Nie lubię porównywać naszych zespołów. Inter z 2010 roku i obecny Juventus to dwie zupełnie inne drużyny. Mówimy także o dwóch zupełnie różnych szkoleniowcach jednak obaj doszli tak daleko bo na to zasłużyli. W pojedynczym meczu wszystko może się zdarzyć. Spotkanie składa się z epizodów i na koniec każdy wynik jest możliwy.

- Jak przezwyciężyć presję San Siro? Musisz zrozumieć sytuację i zaakceptować to co się dzieje. Widząc niezadowolenie fanów trzeba nadal dawać z siebie wszystko co najlepsze. Fani zawsze byli blisko zespołu i to w sposób bezwarunkowy.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich