Bologna ostatnim beniaminkiem

9 czerwca 2015 | 23:06 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Po rocznej przerwie do najwyższej klasy rozgrywkowej na Półwyspie Apenińskim powraca Bologna. Rossoblu zapewnili sobie awans w zakończonym niedawno rewanżowym starciu z Pescarą w finale barażów.

Zarówno w pierwszym spotkaniu, jak i dzisiaj mieliśmy remis. W takim przypadku o końcowym sukcesie decydowało miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Co ciekawe, gdyby premiowano gole zdobyte na wyjeździe to Pescara wyszłaby z tej rywalizacji zwycięsko.

Drużynie z Bolonii w awansie nie przeszkodziła nawet czerwona kartka jaką w 65 minucie ujrzał wypożyczony z Interu, Ibrahima Mbaye. W barwach Pescary pełne 90 minut rozegrał Bartosz Salamon.

Nieoficjalnie mówiło się, że w przypadku wywalczenia promocji do Serie A, Bologna będzie zobowiązana do wykupienia pełni praw do karty Mbaye. Przyszłość Senegalczyka zapewne rozstrzygnie się niebawem.