Murillo: Zrobię wszystko dla tej koszulki

16 lipca 2015 | 14:52 Redaktor: Surek Kategoria:Ogólna

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja nowego zawodnika Interu Mediolan, Jeisona Murillo. Marco Fassone, nasz generalny meneger, poprzedził ją kilkoma słowami wstępu:

- To zawodnik, którego nasi skauci obserwowali bardzo uważnie i osiągnęli porozumienie już w styczniu. Udowodnił swój talent podczas Copa America. Zaraz po zakończeniu turnieju chciał przyjechać tu, bez chęci do odpoczynku na wakacjach, co potwierdza jego profesjonalizm. Życzę mu w klubie wszystkiego najlepszego.

Po pojawieniu się Murillo na sali prezentacyjnej był czas na jego pierwsze słowa jako zawodnika Interu. Oto zapis konferencji prasowej jego oficjalnego przemówienia:

- Bycie częścią drużyny Interu jest czymś fantastycznym. Jest to klub z niesamowitą historią i tradycją. Jestem tu aby dać z siebie wszystko i jestem szczęśliwy mając tą nadzwyczajną możliwość. Odpuściłem sobie wakacje w momencie gdy moje plany na przyszłość były już ustalone. Chciałem przybyć na obóz treningowy jak najszybciej i od razu zacząć pracować. Jestem zachwycony, że tu jestem i już nie mogę doczekać się gry. Postrzegam siebie na boisku jako wojownika. Moim zadaniem jest dać 100% swoich możliwości klubowi, który dał mi taką szansę. Dla tej koszulki poświęcę każdą rozlaną kropelkę potu.

Zapytany o jego oczekiwania co do współpracy z Mirandą odpowiedział:

- Graliśmy już wcześniej na tym samym boisku, jednak po przeciwnych stronach. Zobaczymy jakie otrzymamy zadania, wszystko zależy od naszego bossa. Będę walczył o miejsce w podstawowym składzie.

Usłyszeliśmy również kilka słów w związku z zakończonym turniejem Copa America:

- Zaszczytem było dla mnie zagrać naprzeciwko Messiego, bo jest to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Jestem zadowolony, że mogłem reprezentować barwy swojego kraju, ale teraz jestem we Włoszech, skoncentrowany na Interze. Zauważyłem, że w tej chwili kładzie się duży nacisk na taktykę.

Niektórzy porównali Murillo do Ivana Cordoby oraz Fabio Cannavaro:

- Oczywiste jest, że z przyjemnością słucha się porównań do takich wielkich piłkarzy, ale każdy z nas pragnie podążać swoją własną ścieżką. Chciałbym doskonalić się i uczyć każdego dnia. Moimi atutami są szybkość, wyczucie czasu oraz taktyka.

Na koniec piłkarz ujawnił z jakim numerem na koszulce będzie biegał po boiskach Serie A:

- Wybrałem numer 24 ze względu iż noszę go na koszulce od momentu kiedy zacząłem grać w Europie i reprezentacji Kolumbii. Wierzę że przynosi on szczęście.


Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 7

Loon

Loon 16 lipca 2015 | 15:02   

Czy jest Pan gotów stać na straży pola karnego odnowionego, demokratycznego Interu Mediolan? - Bezapelacyjnie, do samego końca, mojego lub jego

JZ4ever

JZ4ever 16 lipca 2015 | 15:35   

W Kolumbii chyba grał z 22 z tego co pamietam

KRS

KRS 16 lipca 2015 | 15:45   

szkoda że nie wziął 2 po Cordobie

JZ4ever

JZ4ever 16 lipca 2015 | 16:36   

KRS Dobrze wybrał 2 po Cordoba 4 po Zanetti =24 ;) pozdro

Drago194

Drago194 16 lipca 2015 | 17:11   

Heh, widzę ktoś tu oglądał "Psy" W. Pasikowskiego :D

Matt1

Matt1 16 lipca 2015 | 17:15   

ciekawe jak wyglada zona Fassone

Rymex

Rymex 16 lipca 2015 | 19:57   

Oj żeby tylko nie musiał potem ze Stopczykiem palić akt na wysypisku.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich