Cenny punkt na Ferraris

4 października 2015 | 14:25 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po trzymającym w napięciu do ostatnich minut spotkaniu, Inter zremisował z Sampdorią Genoa 1 - 1. Na bramkę Luisa Muriela odpowiedzial Ivan Perisić. Dla Chorwata to premierowe trafienie w barwach nowego klubu.

Przed meczem spekulowano, że kontuzja może wykluczyć z gry Luisa Muriela. Kolumbijczyk ostatecznie znalazł się jednak w wyjściowym składzie Sampy i wspólnie z Ederem miał napędzać ofensywne poczynania swojej drużyny. Obaj już w 5 minucie dali się we znaki defensywie Interu, lecz Handanović bez większych problemów powstrzymał uderzenie reprezentanta Włoch. Następnie czujność Słoweńca mocnym strzałem starał się sprawdzić Correa. Nerazzurri nie zamierzali pozostawiać dłużni swoim rywalom. Viviano skutecznie interweniował po uderzeniach Guarina i Palacio. W 30 minucie Inter mógł, a nawet powinien objąć prowadzenia. Po trójkowej akcji Palacio – Kondogbia – Guarin, Kolumbijczyk znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz futbolówka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast. Najpierw nieznacznie pomylił się Eder. Po kilku minutach nie lada wyczynem popisał się Correa, który po pechowej interwencji Samira Handanovicia znalazł się sam na sam z pustą bramka, lecz nie potrafił umieścić piłki w siatce. Do przerwy pomimo kilku znakomitych okazji z obu stron na tablicy świetlnej utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Od początku drugiej połowy Inter zaatakował mocniej. Gospodarze wyprowadzali jednak bardzo groźne kontry. Po jednej z nich nieznacznie pomylił się Muriel. Kilka chwil później Kolumbijczyk był już skuteczniejszy. Piłkę w pole karne dorzucił Correa, a niepilnowany Luis Muriel dopełnił formalności. Stracony gol na szczęście nie załamał podopiecznych Roberto Manciniego, którzy od razu zabrali się do odrabiania strat. Szkoleniowiec Interu wprowadził na murawę Biabianiego i Manaja, aby wzmocnić ofensywę. Goście dopięli swego dopiero w 76 minucie za sprawą Ivana Perisicia. Pierwszy szczęścia próbował Icardi, lecz został zablokowany. Kapitan zachował się jednak bardzo przytomnie i dograł piłkę do Perisicia, który bez problemu umieścił ją w siatce. Do ostatnich minut obie strony mocno starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bliżej tej sztuki wydawali się być Nerazzurri, lecz ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

Sampdoria: 2 Viviano; 13 Pereira, 4 Moisander, 87 Zukanovic, 3 Mesbah; 10 Correa, 7 Fernando, 8 Barreto; 21 Soriano; 24 Muriel, 23 Eder.

Rezerwowi: 1 Puggioni, 57 Brignoli, 9 Rodriguez, 17 Palombo, 19 Regini, 77 Carbonero, 92 Rocca, 95 Ivan, 99 Cassano.
Trener: Walter Zenga.

Inter: 1 Handanovic; 21 Santon, 17 Medel, 24 Murillo, 12 Telles; 13 Guarin, 83 Melo, 7 Kondogbia; 44 Perisic, 8 Palacio; 9 Icardi.
Rezerwowi: 30 Carrizo, 46 Berni, 5 Jesus, 11 Biabiany, 14 Montoya, 22 Ljajic, 23 Ranocchia, 27 Gnoukouri, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 77 Brozovic, 97 Manaj.
Trener: Roberto Mancini.