Mancini: Musimy ponownie zacząć wygrywać

25 października 2015 | 00:10 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Mecz z Palermo zakończył się remisem 1:1. Jak zareagował na to Roberto Mancini? Poniżej prezentujemy zapis konferencji pomeczowej z udziałem szkoleniowca.

- Nie jesteśmy zadowoleni. Chcieliśmy wygrać ten mecz. Co prawda staraliśmy się do końca, ale się nie udało - rozpoczął trener. - W początkowej fazie pierwszej połowy Palermo robiło nam problemy, bo byliśmy zbyt rozciągnięci. Później Jovetić zmienił swoje ustawienie i gra wyglądała nieco lepiej. Mieliśmy pecha podczas straty gola, a także podczas niewykorzystanej szansy przez Murillo. Jestem zadowolony z naszej drugiej połowy, ponieważ przede wszystkim zdobyliśmy gola. Teraz musimy ponownie zacząć wygrywać - skomentował.

Następnie szkoleniowiec skomentował grę niektórych podopiecznych. - Icardi ma lekki przestój jeżeli chodzi o celność jego strzałów. Jest to coś, z czym problem mają wszyscy napastnicy. Najważniejsze jest jednak to, że mimo tego on jest spokojny i zawsze angażuje się w naszą grę. Zdecydowanie musi poprawić współpracę z Joveticem, ponieważ grali ze sobą zaledwie sześć, czy siedem meczów. Nawet jeśli zespół ma problemy, to dwóch zawodników może wygrać mecz - mówił. - Niestety Biabiany nie jest jeszcze w pełni gotowy do gry przez dziewięćdziesiąt minut. Mam nadzieję, że szybko wróci do szczytowej formy. Wiem jednak, że to nie jest łatwe po takiej przerwie. Kiedy jednak jest na boisku pokazuje na co go stać. Z pewnością dobrze jest mieć takiego zawodnika - dodał.

Zapytany o ustawienie 4-2-3-1 odpowiedział. - Próbujemy znaleźć najlepsze ustawienie, aby w pełni prezentować nasze zdolności. Najważniejszą rzeczą jest to, żeby utrzymać się w górnej części tabeli.