Wyceny Transfermarkt [Zima 2016]

5 stycznia 2016 | 09:09 Redaktor: Loon Kategoria:Publicystyka

Dosłownie kilka godzin temu TransferMarkt zaktualizował swoje wyceny zawodników Interu za ostatnie pół roku. Inter się przez ten czas wzbogacił, choć nie we wszystkich przypadkach.

Przypominam, że wyceny TransferMarkt nie są w jakikolwiek wiążące, a w wielu wypadkach nawet nie należy traktować ich całkiem serio. Mimo wszystko wyceny przygotowywane przez niemiecki portal cieszą się prestiżem w kręgu miłośników futbolu i stanowią w miarę obiektywne źródło informacji na temat ceny zawodnika. I nie tylko ceny. Nas bowiem interesują zmiany pewnych tendencji, które są niejako odbiciem poczynań piłkarza w ostatnim okresie.

Poniżej badamy zmianę cen od czerwca 2015 roku, kiedy po raz ostatni analizowaliśmy dane ekspertów TM.

Nie zmieniła się wartość Samira Handanovicia, która utrzymuje się na poziomie 15 milionów euro. Niewykluczone, że na taką wycenę wpływa fakt, iż zawodnik w zasadzie może podpisać kontrakt z każdym klubem, gdyż jego umowa z Interem wygasa za pół roku.

Defensywa

Cudownym chłopcem okazał się Jeison Murillo, który od czerwca podrożał z 8 milionów euro do 18 milionów euro. W kuluarach mówi się jednak, że Inter gasił już nawet zapędy klubów oferujących dwukrotność tej kwoty.

Podrożał również Miranda. A więc nie leniwa emerytura! Wprawdzie z 15 milionów do 16 milionów droga nie jest daleka, ale w przypadku 31-letniego piłkarza należy ten fakt interpretować wyłącznie z wielkim optymizmem.

Konsekwentnie w dół lecą zmiennicy. Juan Jesus z 11 do 9 milionów euro, Ranocchia z 10 do 7,5 miliona, a Vidić z miliona do pół miliona. Gdy przychodził do Interu był war 7,5 miliona.

Gdyby o pozycji na boisku decydowała wartość rynkowa to na bokach obrony graliby Santon i Alex Telles. Pierwszy podrożał z 7 do 8 milionów, drugi z 6,5 do 8,5 miliona.

U konkurentów marność i spadki. Nagatomo z 7,5 do 6 milionów, Dodo z 6 do 5,5 miliona, Montoya boleśnie z 10 do 6,5 miliona, a D'Ambrosio utrzymał wartość 5,5 miliona.

Pomoc

Kondogbia utrzymał swoją wartość, przy czym Transfermarkt upiera się przy tym, że był przeszacowany i wycenia go na 24 miliony euro.

Gary Medel podrożał z 10 do 12 milionów. Felipe Melo swoją wartość wytraca kalendarzowo, tutaj akurat forma piłkarska nie ma większego znaczenia – to konsekwentnie od momentu dołączenia do Interu 5 milionów.

Zyskuje za to Brozović z 8 do 11,5 miliona, choć dzieje się to kosztem Guarina (z 12 do 10,5 miliona). Niestety, ale w miejscu stanęła też kariera Gnoukuriego.

Ofensywa

Od czerwca z 13 do 16 milionów wzrosła wartość Perisicia, przy czym podbił ją głównie transfer do Interu, a nie dyspozycja sportowa (w zestawieniu z listopada zawodnik był już wyceniany na 16 milionów).

Z 4 do 7 milionów podrożał Biabiany i jest to nagroda za powrót nie tylko na boisko, ale i do zdrowia. Dobrze oceniany jest również Ljajić, który z 13,5 miliona podrożał do 15.

Delikatnie (z 15 do 17 milionów) podrożał Jovetić przy czym generalnie spowodowane to było mocnym wejściem do Serie A. Od kilku miesięcy jego wartość stoi bowiem w miejscu.

Palacio z 4 milionów potaniał do 2,5 miliona i jest to zrozumiałe w przypadku 33-letniego zawodnika, który jest bez formy (dla porównania rok starszy Zlatan Ibrahimović jest w dobrej formie i wyceniany jest na 15 milionów euro).

Rey Manaj – człowiek znikąd – transferem do Interu wywindował się do prawie miliona euro.

Król strzelców Serie A powstrzymał swój dynamiczny wzrost wartości i od pół roku Mauro Icardi jest wyceniany na 32 miliony euro.

Zmiana atrybutów cenowych dość trafnie podsumowuje dotychczasowy sezon Interu Mediolan. Dwie cudowne gwiazdy na środku obrony i kolektyw, w którym brakuje szczególnie mocno wybijających się jednostek. Oczywiście wszystkie powyższe informacje zweryfikuje rynek transferowy.  

Jakub Kralka - twitter: @jakubkralka
Zobacz też bezprawnik.pl!

Źródło: Transfermarkt

Polecane newsy

Komentarze: 8

piotrekn333

piotrekn333 5 stycznia 2016 | 09:31   

zdecydowanie DD za mało, nie jest wirtuzozem,ale gra fajnie w defensywie,a w ofensywie więcej wnosi od np. Santona, mysle ze jego warotsc to 7 mln

Snake

Snake 5 stycznia 2016 | 14:21   

Samir podpisał dzisiaj nowy kontrakt do 2019 roku.

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 5 stycznia 2016 | 16:30   

Przyznaję rację Piotrkowi. D'Ambrosio to na tyle solidny zawodnik, że jest wart wg mnie około 7-8 mln. Za mało także Handanovic i Brozovic.

Hagaen

Hagaen 5 stycznia 2016 | 21:24   

Handanović wcale nie za mało. W tym roku skończy 32 lata, a to jak wiadomo czas, kiedy pojawiają się piłkarzom różne myśli/pomysły w głowie dot. emerytury. Można zakładać, że nie powinien tanieć tak bardzo jak reszta, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego rolę w Interze i rewelacyjne statystyki osobiste, jednak z wiekiem cena i tak będzie malała. Może Brozović troszkę za mało doceniony, ja bym mu chyba dał około €15mln, natomiast DD faktycznie za mało - śmiało można mu byłoby dać €8mln. Reszta wygląda całkiem przyzwoicie... no może dziwi fakt, że Icardiego nie podrożyli, zwłaszcza biorąc pod uwage fakt, że Dybali teraz ostro dowalili w wartości... Zobaczymy co pokaże druga połowa sezonu.

Loon

Loon 5 stycznia 2016 | 23:10   

Nie no, Hagaen, z tymi 15 mln za Brozo to trochę... Ok, można go za tyle sprzedać, nawet za 20 mln. Ale nie ma póki co podstaw do tak wysokiej wyceny.

Hagaen

Hagaen 6 stycznia 2016 | 01:52   

@Loon, wg mnie jak najbardziej. Jeszcze niech pokaże, że to w miarę stabilny wzrost i pokaże, że miałem rację ;)

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 6 stycznia 2016 | 13:52   

Jeśli Brozo będzie grał do końca sezonu tak jak z Udine czy Atalantą (choć wątpie, ale liczę na ciągłą wysoką dyspozycję) to skończy latem na >25 mln.

cichy310

cichy310 17 marca 2016 | 18:02   

Palacio oddal bym za darmo zeby sie miejsce chociaz w skladzie zmienilo


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich