Kara za minimalizm

24 stycznia 2016 | 14:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter tylko zremisował na własnym stadionie z walczącym o utrzymanie Carpi 1 - 1. Bramkę dla Nerazzurrich w pierwszej połowie zdobył Rodrigo Palacio. Do wyrównania w ostatnich sekundach meczu doprowadził Kevin Lasagna. Rywale w tym momencie grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pasciutiego.

Wbrew zapowiedziom trenera Fabrizio Castoriego piłkarze Carpi nie zaatakowali Interu i od pierwszych minut ich uwaga skupiała się raczej obronie dostępu do własnej bramki. Nerazzurri przyzwyczaili nas jednak do tego, że słabo radzą sobie ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych i ze zdominowaniem rywala. W pierwszej fazie spotkania zobaczyliśmy tylko dwie nieskuteczne próby z dystansu w wykonaniu Ivana Perisicia. Pasywność Interu rozochociła gości, którzy coraz częściej wypuszczali się z groźnymi kontrami. W 19 minucie prosty błąd Juana Jesusa mógł skończyć się utratą bramki. Na szczęście w pojedynku Mbakogu - Handanović górą był ten drugi. W dalszej części spotkania gospodarze nieco się ożywili. Bliski szczęścia był Palacio, lecz po jego uderzeniu głową z bardzo ostrego konta piłkę z linii bramkowej wybił jeden z rywali. Po jednym z licznych rzutów rożnych niespodziewanie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Perisić, lecz tym razem również nie zobaczyliśmy gola. Ten nadszedł dopiero w 39 minucie. Po szybkiej kontrze ponownie przed szansą stanął Ivan Perisić, który został jednak zablokowany. Na szczęście futbolówka trafiła pod nogi Rodrigo Palacio, a ten z dziecinną łatwością umieścił ją w siatce. To premierowe trafienie Argentyńczyka w bieżącym sezonie ligowym. Przed przerwą prowadzenie podwyższyć mógł nie kto inny jak Perisić. Niestety i tym razem Chorwat zmarnował dobrą okazję i trafił tylko w boczną siatkę.

W drugiej połowie także nie brakowało okazji, aby Inter podwyższył prowadzenie i brzydko mówiąc zabił dzisiejsze spotkanie. Niestety do nieskuteczności podopiecznych Roberto Manciniego doszła również bardzo dobra dyspozycja Vida Beleca. Rodak i były kolega klubowy Samira Handanovicia postanowił chyba wziąć przykład z golkipera Interu. Słoweniec w bardzo dobrym stylu zatrzymał próby Ivana Perisicia, Felipe Melo i Rodrigo Palacio. Rywale także próbowali się odgryzać jednak również bez efektu bramkowego. Kiedy w 83 minucie Lorenzo Pasciuti obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać Interowi kolejnego zwycięstwa. Niestety już w doliczonym czasie gry sposób na Samira Handanovicia znalazł Kevin Lasagna i uderzeniem po długim słupku doprowadził do remisu.

INTER: 1 Handanovic; 14 Montoya, 24 Murillo, 5 Jesus, 12 Telles; 44 Perisic, 77 Brozovic, 83 Melo, 22 Ljajic; 8 Palacio, 9 Icardi.
Ławka rezerwowych: 30 Carrizo, 7 Kondogbia, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 17 Medel, 21 Santon, 23 Ranocchia, 25 Miranda, 27 Gnoukouri, 33 D'Ambrosio, 55 Nagatomo, 97 Manaj.
Trener: Roberto Mancini

CARPI: 27 Belec; 5 Zaccardo, 21 Romagnoli, 23 Suagher, 19 Pasciuti; 29 Martinho, 17 Crimi, 8 Bianco, 3 Letizia; 25 Mancosu, 99 Mbakogu.
Ławka rezerwowych: 1 Brkic, 2 Sabelli, 7 Matos, 11 Di Gaudio, 15 Lasagna, 20 Lollo, 36 Daprelà.