Eder: Jestem gotowy na Derby

30 stycznia 2016 | 10:43 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Eder zapewnia, że nie miał najmniejszych wątpliwości przed dołączeniem do ekipy Roberto Manciniego i zgłasza swoją gotowość do udziału w jutrzejszych Derbach Mediolanu:

- Rozmawiałem z Mancinim i kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu Interu to nie miałem żadnych wątpliwości. Chciałem pozostać we Włoszech. Taki transfer w wieku 29 lat to zwieńczenie mojej dotychczasowej pracy i ogromna szansa po 11 latach w Italii. Dobrze znam historię Interu i pamiętam sezon w którym wygrali wszystko. To ogromna odpowiedzialność i wielkie wyzwanie. Dziękuję Erickowi Thohirowi i jego współpracownikom za danie mi takiej szansy.

- Gole są ważne, ale najważniejsze jest poświęcenie się drużynie. Niektórzy napastnicy zdobywają mniej bramek, ale decydują one o zwycięstwach. Powtarzam jednak, że dla napastnika skuteczność ma ogromne znaczenie. Widziałem sporo spotkań Interu w tym sezonie i często brakowało im po prostu zwyczajnie szczęścia, albo trafiali na świetnie dysponowanego bramkarza.

- W wieku 22 - 23 lat sporo strzelałem w Serie B. Kiedy dostałem szansę w Sampdorii postanowiłem zmienić coś w swojej mentalności. Poważne podejście do sprawy zawsze przynosi oczekiwane efekty.

- W ostatnich dniach normalnie trenowałem i jestem w dobrej formie fizycznej. Pozostaję do dyspozycji trenera na mecz derbowy. Decyzja należy do trenera. W zespole jest już sporo napastników i wszyscy wyglądają dobrze. Konkurencja stanowi i sole zespołu. W Derbach najważniejsze jest zwycięstwo. Niezależnie kto trafi.

- Zawsze chciałem grać z 7 albo 17 na koszulce. Przed transferem do Sampdorii po drodze zobaczyłem jednak znak 23 kilometry do Genui i zdecydowałem się na ten numer. Przez te wszystkie lata przynosił mi szczęście.

- W nowej drużynie czuję się bardzo komfortowo. Znam kilku Brazylijczyków i Berniego. Czuję się świetnie.

Źródło: inter.it

derby  eder 

Polecane newsy

Komentarze: 2

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 30 stycznia 2016 | 12:25   

Berni poprowadzi Cię na szczyt!

nwk

nwk 30 stycznia 2016 | 15:02   

Jeśli jest dobrym giermkiem to pewnie tak będzie. Liczę, że wniesie trochę ożywienia w nasze poczynania. Jak zwykle ale.... może mieć parę świeżych, dobrych meczy, a potem przesiąknąć tym marazmem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich