Mancini: Nasz cel się nie zmienia

6 marca 2016 | 15:26 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Poniżej prezentujemy obszerne fragmenty z konferencji prasowej trenera Roberto Manciniego przed meczem z Palermo:

- Brak awansu po zwycięstwie 3 - 0 jest bardzo rozczarowujące, ale mam nadzieje, że zespół uwierzył, że możemy jeszcze osiągnąć coś w tym sezonie. Musimy zachować spokój i podejść do ostatnich 11 spotkań z wiarą we własne umiejętności.

- Roma wygrała już 7 spotkań z rzędu i zasłużenie zajmuje 3 lokatę. W przypadku wygranej z Palermo zbliżymy się do nich na 5 pkt. i cały czas będziemy mieli przed sobą bezpośredni pojedynek. Pozostało jeszcze wiele spotkań i punktów do zdobycia.

- Kiedy budujesz zespół cegła po cegle to zawsze przechodzisz przez lepsze i gorsze chwile. Mieliśmy także sporo pecha tracąc bramki w ostatnich sekundach. Nie będziemy płakać. Cały czas jesteśmy w grze o podium.

- Każdy chciałby żebyśmy w każdym spotkaniu prezentowali się znakomicie. Mamy bardzo młody zespół, więc jeśli przez jakiś czas brakuje wyników to może wpływać na nich demobilizująco. Zwycięstwa jak to środowe dodają jednak świeżości i nabierasz przekonania, że jesteś w stanie dokonać rzeczy, których się nie spodziewałeś. Chłopcy zawsze trenują z myślą o zwycięstwie, ale czasem jeden mecz może zmienić oblicze całego sezonu.

- Perisić podobnie jak Kondogbia potrzebuje kilku dodatkowych miesięcy na przystosowanie się do wymagań nowej ligi. Wcześniej taką drogę przeszedł Brozović. Ich jakość nie podlega wątpliwości i dłuższej perspektywie okażą się bardzo przydatni.

- Rola kapitana w każdym zespole nie należy do najłatwiejszych. Mauro jest częścią przyszłości Interu i opaska pomoże mu w rozwoju. Kapitan musi posiadać odpowiedni charakter i musi być szanowany przez resztę zespołu.

- Murillo miał problem z udem, ale wygląda już lepiej. Cały czas będziemy go obserwować. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich