Inter 2-1 Bologna (video)

12 marca 2016 | 19:52 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna2 min. czytania

W zakończonym przed momentem meczu na Giuseppe Meazza, Inter pokonał Bolognę 2-1. Bramki na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobyli Ivan Perisić oraz Danilo D'Ambrosio. W końcówce przyjezdni zdobyli kontaktowego gola, ale Interowi na szczęście udało się dowieźć wynik do końca.

Przez większą część meczu Inter bił głową w mur, nie mogąc sforsować dobrze przygotowanej do meczu defensywy rywali. Plany pokrzyżowało także przedwczesne zejście z murawy kapitana, Mauro Icardiego. Argentyńczyk doznał urazu więzadeł krzyżowych i zapewne w najbliższych dniach dowiemy się jak poważna jest to kontuzja. Miejmy nadzieję, że to tylko lekkie nadwyrężenie, ponieważ w przypadku zerwania więzadeł, zawodnika czekałaby wielomiesięczna przerwa w grze.

Do przerwy 0-0, a po zmianie stron obraz gry był podobny do tego z pierwszej części meczu. Inter atakował, Bologna próbowała rewanżować się kontrami. Mancini widząc co się dzieje, postanowił działać, wprowadził tym samym Palacio za Ljajića który tego dnia starał się coś stworzyć w ofensywie Interu, ale podobnie jak u innych zawodników Interu, brakowało większego zdecydowania i skuteczności.

Chwilę po wejściu Palacio, Interowi udało się objąć prowadzenie i stało się to za sprawą Ivana Perisića. Chorwat w zamieszaniu w polu karnym dobił piłkę głową i tym samym otworzył wynik mecz.

Zdobyty gol dodał wiatru w żagle Interu i chwilę później mieliśmy już 2-0. Po zagraniu Mirandy, ładnym strzałem popisał się Danilo D'Ambrosio.

W samej końcówce rywalom udało się zdobyć kontaktowego gola za sprawą Brienzy, ale ostatecznie Inter zdołał dowieźć wynik do końca. W kolejnym meczu podopieczni Manciniego zagrają z Romą 19 marca w Rzymie i będzie to istotny mecz w kontekście walki o 3. miejsce w tabeli.