Partita perfetta

16 kwietnia 2016 | 20:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po bardzo dobrej grze Inter pokonał faworyzowane Napoli 2 - 0. Wynik spotkania otworzył Mauro Icardi, a pod koniec pierwszej połowy prowadzenie podwyższył Marcelo Brozović.

Fani którzy zgromadzili się dzisiejszego wieczoru na Stadio Giuseppe Meazza (w tym kilkudziesięciu osobowa Fanatici dalla Polonia) nie zdążyli się jeszcze dobrze rozsiąść na swoich miejscach, kiedy Mauro Icardi otworzył wynik spotkania. Argentyńczyk z typową dla siebie zimną krwią wykorzystał fenomenalne zagranie od Garego Medela. Trzeba jednak przyznać, że w momencie podania Icardi znajdował się na minimalnym spalonym. Napoli rzuciło się do odrabiania strat i momentalnie uzyskało optyczną przewagę. Podopieczni Maurizio Sarriego długo utrzymywali się przy piłce i wymieniali dziesiątki podań jednak w żaden sposób nie potrafili sforsować defensywy gospodarzy. Samir Handanović został zatrudniony jedynie po dwóch mocnych uderzeniach zza pola karnego (Hamsik i Allan). W 39 minucie po koronkowej akcji Nerazzurrich i dograniu Brozovicia w świetniej sytuacji przestrzelił Perisić. Co się odwlecze to nie uciecze. Tuż przed przerwą znakomitą piłkę ze środka pola posłał Stevan Jovetić. Mauro Icardi instynktownie wypuścił w bój Marcelo Brozovicia, który spokojnym lobem podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

Na początku drugiej połowy po strzale z pierwszej piłki bliski szczęścia był Jose Callejon. Hiszpan pomylił się jednak nieznacznie. Po przerwie mecz był już mniej atrakcyjny dla oka. Nerazzurri skupili się przede wszystkim na obronie korzystnego wyniku. Podopieczny trenera Manciniego z łatwością rozbijali kolejne ataki rywali i wyprowadzali groźne kontrataki. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i sympatycy czarno - niebieskich mogli cieszyć się z niezwykle prestiżowych 3 pkt.

INTER (4-3-3): Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo;  Brozovic, Medel, Kondogbia; Jovetic, Icardi, Perisic.

Ławka rezerwowych: Carrizo, Berni, Juan Jesus, Palacio, Biabiany, Telles, Ljajic, Eder, Gnoukouri, Melo, Manaj.

Trener: Mancini.

NAPOLI (4-3-3):  Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Strinic; Allan, Jorginho, Hamsik; Callejon, Gabbiadini, Insigne.

Ławka rezerwowych: Gabriel, Rafael, Valdifiori, Maggio, Mertens, Regini, David Lopez, Chiriches, Ghoulam, El Kaddouri, Grassi, Chalobah.

Trener: Sarri.