Piłkarze Primavery w InterNos

12 maja 2016 | 19:36 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Akademia

W ostatnim InterNos pojawili się piłkarze Primavery Interu, a mianowicie Enrico Baldini, Fabio Della Giovanna oraz Andrea Radu.

Pierwszy "do tablicy" został wywołany kapitan, który został zapytany o finał Pucharu Włoch. - Kiedy byłem młodszy rozegrałem kilka meczów na San Siro. W żadnym z nich nie byłem jednak tak zaangażowany jak w tym - powiedział Della Giovanna.

Następnie piłkarz ocenił cały sezon. - Trzeba lat doświadczenia. Z pewnością zrobiliśmy krok naprzód w kierunku gry w pierwszej drużynie - ocenił.

Później zawodnicy opowiedzieli o swojej przygodzie z Primaverą. - Starasz się zbudować silną drużynę w czasie obozów treningowych przed sezonem. To ważne, by dobrze poznać nowych kolegów - rozpoczął Baldini.

- Dzięki temu, że spędzam z kolegami dużo czasu, w kilka miesięcy opanowałem język włoski, który jest podobny do rumuńskiego - stwierdził Radu.

- Bycie piłkarzem Interu to ogromna odpowiedzialność.  W końcu jest to jeden z największych klubów w Europie - skomentował Della Giovanna.

Radu opowiedział także o tym, kto nakłonił go do bycia bramkarzem. - Oczywiście Samir. Podoba mi się gra Davida de Gea. Podpatruję go i staram się grać tak jak on. Uważam, że jest jednym z najlepszych - ocenił Rumun.

- Zawsze graliśmy przed naszym domem. Brat jest siedem lat starszy ode mnie, ale już w wieku trzech i pół roku kopałem z nim piłkę. Moim idolem jest obecnie Cristiano Ronaldo - dodał Baldini.

Na zakończenie Della Giovanna mówił o roli kapitana. - Bycie kapitanem to nie tylko radość ze zwycięstwa, ale także wzięcie na siebie odpowiedzialności w przypadku porażki.

Caly wywiad będzie transmitowany dzisiaj o 21:00 na Inter Channel.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

MrBlue

MrBlue 13 maja 2016 | 13:22   

"Z pewnością zrobiliśmy krok naprzód w kierunku gry w pierwszej drużynie". Pierwszej drużynie beniaminka Serie B BEKA. (edycja 2016.05.14 19:28 / Kejmo)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich