De Boer: Chcę narzucić swój styl gry

9 sierpnia 2016 | 11:08 Redaktor: Anton Kategoria:Wywiady

Nowy trener Interu Frank De Boer rozmawiał o swojej nowej przygodzie z dziennikarzami De Telegraaf. 

- Nie myślałem ani sekundy, to jest idealny moment. Zdziwiło mnie zainteresowanie ze strony Interu. Inne kluby z Włoch też się mną Interesowały, ale ich wybory były inne. Nie sądziłem, że trafię tutaj. Prowadziłem również rozmowy z Anderlechtem, Olympiacosem i klubami z Wysp, ale to Inter był najbardziej zdeterminowany. 

- Na prawdę chciałem tutaj przyjść. Inter ma wspaniałą przeszłość. Przecież 7 lat temu wygrywali Ligę Mistrzów. Chcemy znowu tam wrócić. 

- Moja filozofia? Chcę zbudować zespół z mieszanką młodych i doświadczonych zawodników i narzucić im mój styl gry. Włoska piłka to coś więcej niż defensywa. Zobaczcie jak gra Juventus czy Roma. Jeżeli piłkarze będą zaangażowani tak jak ja, myślę, że możemy odnieść sukces. Zawsze powtarzam - piłkarze wygrywają mecze, a drużyna puchary.

- Kiedy odszedłem z Ajaxu obiecałem Orlando Trustfull, że wezmę go ze sobą. Dobrze nam się razem pracowało. Nasz Sztab jest dobrze dopasowany do Ligi Włoskiej. Mój asystent Kreek grał kiedyś w Padovie, a Santoni, który zajmuje się analizą meczy jest przecież Włochem. 

- Piłkarze z Ajaxu? To nie jest dobry moment. Teraz musimy się skupić na zawodnikach, których mamy. Poznać ich umiejętności i potrzeby. Przecież za dwa tygodnie startuje już liga. 

Źródło: FcInternews

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich