Konferencja przed Sampdorią

29 października 2016 | 19:47 Redaktor: Companier Kategoria:Wywiady

Przed niedzielnym meczem z Sampdorią Genua Frank de Boer odpowiadał na pytania dziennikarzy, zgromadzonych na konferencji prasowej. 

O wsparciu:

- Czuć przychylność klubu jest ważne dla każdego projektu, pozwala ci się zrelaksować. To ważne nie tylko dla sztabu, ale też dla zawodników. To wspaniałe - pracować w środowisku, gdzie czuje się wsparcie właścicieli.

O meczu:

- Jutro chcę zobaczyć takie nastawienie i dyscyplinę, jakie zaprezentowaliśmy przeciwko Torino i Southampton. Ważne jest granie razem, a chcemy pokazać fanom, że zmierzamy w dobrym kierunku. Kiedy dobrze pracujemy, przywozimy ze sobą punkty. Gracze muszą to pojąć. Intensywność musi być obecna w każdym spotkaniu. Byłem zły naszym nastawieniem z Atalantą, ale naszą odpowiedź pokazaliśmy z Torino. Musimy zachowywać ciągłość występów, ale patrząc na to co zaprezentowaliśmy w ostatnim meczu - jestem dobrej myśli. Nie byliśmy już tak daleko od mojej filozofii. Oczywiście, chcę się poprawiać, ale ten występ był obiecujący.

O Kondogbii i Brozoviciu:

- Wszystkich traktuję tak samo i wszyscy mają równe szanse na grę. Brozovic zareagował wspaniale i dał najlepszą możliwą odpowiedź. Wie, że popełnił błąd, przeprosił i teraz spełnia nasze oczekiwania. Pracował ciężko, wrócił na boisko i gra dobrze. Kondogbia jest w dołku, ale ciągle może się poprawić.

O dobraniu linii pomocy:

- Granie przed obrońcami nie jest normalne dla Joao Mario, gdyż zwykle gra wyżej. Jednakże dobrze się tam sprawdza, jest profesjonalistą i wie jak pomóc drużynie. Pogratulowałem mu, Brozoviciowi i Banedze za ich występ z Torino, jednak jeśli chcemy grać tą trójką w pomocy, muszą to powtórzyć. Także Medel jest ważny, gdyż zawsze daje z siebie 100%.

O kryteriach:

- Bierzemy pod uwagę wszystko podczas doboru jedenastki, czy to taktyczną dyscyplinę czy formę fizyczną. Do tego mamy wiele meczów i musimy unikać kontuzji, zachowując odpowiedni balans we wszystkich częściach treningu. 

Ocena pracy:

- Dałbym sobie 7/10, ponieważ każdemu mogę spojrzeć w oczy. Przeszliśmy długą drogę i zaliczyliśmy spory progres. Oczywiście, były wzloty i upadki, ale zrobiliśmy wiele kroków do przodu i wiemy, gdzie chcemy dotrzeć. Zmierzamy w dobrym kierunku. Są chwile, kiedy zbaczamy z drogi, ale jak najszybciej na nią wracamy, ponieważ dobrze wiemy co chcemy osiągnąć.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 7

Banega

Banega 29 października 2016 | 19:52   

1 jaskółka wiosny nie czyni, a ten gada o wzlotach i upadkach i powrocie na właściwą drogę. Cytując klasyka - "Kończ Waść, wstydu oszczędź."

maestro84

maestro84 29 października 2016 | 20:13   

"Wszyscy mają równe szanse.." ?? Powiedz to Barbosie!
"Medel jest ważny, gdyż zawsze daje z siebie 100%" ... hmm też bym dawał z siebie 100% grając w Interze. Problem w tym, że 100% Medela jest warte mniej niż 50 Joao Mario czy Banegi". Tak więc Frank trochę pie**olisz, ale ufam, że w końcu ogarniesz ten bajzel. Żaden nowy trener nie byłby zbawcą, dzięki któremu nagle zaczęlibyśmy wygrywać mecz za meczem, powiedzmy sobie to szczerze.

Drago194

Drago194 29 października 2016 | 20:39   

Problemy Interu to przede wszystkim niezbalansowany i niezgrany skład. O ile pierwszy problem jest tylko i wyłącznie kwestią pieniędzy zainwestowanych w skład o tyle druga sprawa to już kwestia trenera i pytanie czy FdB jest odpowiedni do rozwiązania tego problemu.

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik 29 października 2016 | 22:42   

gada jakby wygrał LM z Interem a to jeden gównomecz z Torino wygrany fartem (Mauro I,)

Jovetić10

Jovetić10 29 października 2016 | 22:55   

Wlejemy im jutro bez Medela.

Wiktor

Wiktor 30 października 2016 | 18:31   

Mój telewizor śnieży albo oglądamy z Frankiem inne mecze. A może on pracuje w Atalancie tylko o tym nie wiem hm... Z tego "Wiatraka" prądu nie będzie.

samuraj

samuraj 1 listopada 2016 | 22:34   

Faktycznie przychylność.... A dwa dni później wyje-ali go na zbity pysk. I znów nowa koncepcja...........................


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich