Grad bramek na Meazza. Inter 4:2 Fiorentina

28 listopada 2016 | 20:29 Redaktor: Anton Kategoria:Relacje4 min. czytania

Inter Mediolan pokonał dziś na własnym stadionie ekipę Fiorentiny wynikiem 4:2. Bramki dla Nerazurrich zdobywali Brozović, Candreva i dwukrotnie Icardi, natomiast dla Violi strzelali Kalinić oraz Ilicić.

Sędzia Damato rozpoczął spotkanie na San Siro o godzinie 21:00. Na przeciw siebie stanęła ekipa Interu w tradycyjnych strojach oraz drużyna Fiorentiny, której zawodnicy ubrani byli dziś na biało. Początek meczu nie mógł lepiej rozpocząć się dla gospodarzy. Już w 2. minucie, po akcji lewą stroną boiska, piłka trafiła na głowę Icardiego, który odegrał ją do tyłu w okolice linii pola karnego, gdzie tylko czekał Brozović i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Bramka z pewnością dodała skrzydeł graczom Interu i to oni zdawali się przejmować inicjatywę w tym meczu. Tę sytuację próbował zmienić Bernardeschi, który w 8. minucie uderzeniem zza pola karnego niemal zaskoczył Handanovica, ale ostatecznie słoweńskiemu golkiperowi udało się sparować ten strzał przed siebie. Minutę później kolejny cios zadali gospodarze. Ivan Perisić po otrzymaniu podania w lewej części pola karnego bez zastanowienia skierował piłkę wzdłuż bramki, gdzie niefortunnie interweniował Tatarusanu wybijając ją wprost pod nogi Candrevy, a ten nie miał problemu z wykończeniem akcji. Pomimo straconej bramki to Viola miała chwilę potem ponownie szansę na poprawę wyniku. Po świetnej indywidualnej akcji Valero, którzy ograł w łatwy sposób Mirandę, na drodze zawodnika stanął Handanović, który uniemożliwił mu oddanie strzału. Pomimo pojedynczych zrywów Fiorentiny to Nerazzurri w pełni panowali nad sytuacją na boisku. Jak się okazało, na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać. W 18. minucie po dobrym dograniu z głębi pola Candrevy piłkę przejął Icardi, który najpierw ograł Rodrigueza, a potem zwiódł Astoriego i w pięknym stylu wyprowadził swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Podłamani rezultatem goście rozpoczęli rozpaczliwe ataki na bramkę rywali, które jednak nie potrafiły sprawić dużego zagrożenia. W 33. minucie mieli on rzut wolny, który wykonywał Ilicić. Po świetnym strzale obok muru z dużym trudem interweniował Handanović. 3 minuty później Słoweniec nie miał już tyle szczęścia. Do dalekiego podania Astona z własnej połowy dopadł Kalinić, który pomimo nacisku obrońców utrzymał się przy piłce i strzałem lewą nogą zdobył honorowego gola dla gości. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry Inter miał szansę zdobyć gola na 4:1, ale wychodzącego na czystą pozycję Icardiego faulował Rodriguez, za co zobaczył czerwoną kartkę i Viola musiała radzić sobie do końca meczu w 10.

Na drugą część spotkania trener Pioli postanowił wprowadzić Joao Mario w miejsce Kondogbi. Fiorentina pomimo gry w osłabieniu starała się wywierać presję i co jakiś czas stwarzała groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Jedna z nich miała miejsce w 56. minucie, kiedy to swoich sił próbował Ilicić mocnym strzałem zza pola karnego, ale po raz kolejny dobrze spisał się Handanović. Szybko próbowali odpowiedzieć Nerazzurri, a konkretnie Perisić. Po dograniu Banegi na lewą stronę pola karnego piłkę przejął Chorwat, ale jego uderzenie trafiło zaledwie w słupek. Okazało się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 62. minucie indywidualną akcję przeprowadził Ilicić, który przebiegając kilkanaście metrów zdecydował się na uderzenie ze skraju pola karnego, czym zaskoczył golkipera Interu i zdobył bramkę na 3:2. Goście po tym trafieniu odzyskali wiarę na korzystny rezultat w tym meczu i nie przestawali w atakach. Wydarzenia na boisku skłoniły trenera Interu na przeprowadzenie drugiej zmiany. W 68. minucie z murawy zszedł Banega, a w jego miejsce pojawił się Felipe Melo. Kapitalna okazja na ustalenie wyniku spotkania miała miejsce w 80. minucie. Po dobrze przeprowadzonej kontrze Perisić podał do Joao Mario, który w okolicach środka pola karnego miał przed sobą tylko bramkarza, jednak fatalnie spudłował. Sędzia doliczył do podstawowego czasu aż 4 minuty. W 91. minucie Perisić oddał mocny strzał z prawej strony w długi róg, Tatarusanu rzucił się do tego uderzenia i odbił je przed siebie, gdzie ustawiony był jednak Icardi i z najbliższej odległości przypieczętował zwycięstwo Interu. Sędzia zakończył spotkanie wynikiem 4:2.

Wyjściowe jedenastki na mecz z Fiorentiną:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi; Brozovic, Kondogbia; Candreva, Banega, Perisic; Icardi.

Trener: Stefano Pioli

FIORENTINA (4-2-3-1): Tatarusanu; Salcedo, Rodriguez, Astori, Milic; Badelj, Borja Valero; Tello, Ilicic, Bernardeschi; Kalinic.

Trener: Paulo Sousa.

Arbiter: Damato. Asystenci: Meli - Barbirati. Quarto uomo: Di Fiore.

Źródło: Inter.it