Wypowiedzi po meczu z Udinese

8 stycznia 2017 | 18:14 Redaktor: Przemysław Filus Kategoria:Ogólna

Po zwycięstwie nad Udinese 1-2 trener Nerazzurrich oraz kilku piłkarzy udzielili wywiadu dla Inter Channel:

Stefano Pioli:

- Kiedy wróciliśmy z wakacji zobaczyłem, że wszyscy chłopcy rwą się do ciężkiej pracy. Tego rodzaju podstawa robi różnicę. Cieszę się, bo moi piłkarze zasłużyli na trzy punkty, biorąc pod uwagę jak zachowywali się na treningach. W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowanie zbyt dużo niecelnych podań, gdy staraliśmy się wyprowadzać piłkę na połowę przeciwnika. Z czasem udało nam się jednak utrzymać piłkę pod presją i głównie dzięki pracy wykonanej przez ostatnie dwa tygodnie zdołaliśmy wygrać to spotkanie. Wiemy, że powinniśmy lepiej zaczynać swoje mecze, ale walczyliśmy bardzo ciężko by odwrócić losy spotkania. To nie jest łatwe, przyjechać tutaj, wykreować pięć czy sześć okazji, ale to jest właśnie to co udało się nam uczynić. Im więcej utalentowanych piłkarzy, tym więcej opcji do wykorzystania na boisku. Będzie jeszcze czas, aby Joao Mario i Banega zagrali razem. Obaj są ogromnie utalentowanymi piłkarzami i mam to szczęście, aby posiadać ich w swoim składzie.

Samir Handanović:

- Te trzy punkty to wiadomość dla nas i dla całej reszty ligi. Dzisiejsze zwycięstwo pokazuje, że mamy to, czego potrzebujemy do walki o najlepsze miejsca. To wielka wygrana i będziemy się z niej bardzo cieszyć. Wiedzieliśmy, że nie bedzie łatwo, Udinese zdobyło dziesięć punktów z pięciu ostatnich meczów u siebie. Walczyliśmy o dobry rezultat, a bramka do szatni dała nam pewność siebie i wyszliśmy na drugą połowę ze spreżyną w naszym kroku. Skorzystaliśmy z przestrzeni jaką dało nam Udinese.

Joao Miranda:

- W pierwszej połowie było ciężko, ale udało nam się dobrze odpowiedzieć na bramkę rywala. Ta wygrana to bodziec dla nas na kolejne spotkania. Dzisiaj nie było, ale doświadczenie pomogło nam odwrócić losy spotkania. Musimy jednak nauczyć się władzy na boisku już od pierwszych minut spotkania. Na treningach poczyniliśmy spory postęp taktyczny i nie możemy się poddawać, kontynuujemy dobrą pracę. Każdy z nas jest ważny na boisku i ciężko pracuje dla dobra drużyny i to sprawia, że łatwiej nam o skuteczność w obronie. Chcemy wygrywać każdy mecz, teraz skupiamy się na Chievo. Jesteśmy świadomi, że to nie będzie łatwe spotkanie, ponieważ na początku sezonu zostaliśmy przez nich pokonani.

Ivan Perisić:

- Nie ma znaczenia, kto strzela bramki. Najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty w dzisiejszym meczu z Udinese. Udało mi się dobrze wybić do wielkiej asysty od Joao Mario. Teraz musimy wrócić do pracy i skupić się na przygotowaniach do naszego meczu z Chievo w sobotę. Wygraliśmy czwarte spotkanie z rzędu, ale musimy wygrać także piąte.

Marco Andreolli:

- Trener wiedział dokładnie, jakie sznurki pociągnąć. Powiedział właściwe słowa, aby pomóc nam do wygranej w tym spotkaniu. Byliśmy zdesperowani, by wygrać i po to trenowaliśmy bardzo ciężko w Marbelli. Nie chcieliśmy przerwać naszej dobrej passy. Zwycięstwo w taki sposób jest satysfakcjonujące i pomaga poprawić się jako zespół.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Guarin

Guarin 8 stycznia 2017 | 18:34   

Stefan świetna praca u podstaw czapki z głów a i kondogbia musi odejść

MrBlue

MrBlue 8 stycznia 2017 | 19:37   

na treningach to chyba całą moc wykorzystują a potem miękka faja i elo zionki obudzcie nas w drugiej połowie

VVujek

VVujek 9 stycznia 2017 | 10:37   

W tym meczu mieliśmy kupę szczęścia co nie zmienia faktu że pioli robi dobrą robotę.Potrzebujemy jakościowych obrońców


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich