Nam gwizdać nie kazano... (akt.)

8 lutego 2017 | 14:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

To nie jest łatwy czas dla Nicoli Rizzoliego. Po meczu Juventus - Inter w którym nie ustrzegł się błędów na korzyść gospodarzy spadła na niego lawina krytyki. Kolejne razy dokłada dzisiejsze wydanie Gazzetta dello Sport.

gds

Mowa o sytuacji, która w trakcie meczu umknęła operatorom i nie dane nam było obejrzeć jej nawet na powtórkach. Mauro Icardi przejął piłkę źle zagraną przez Giorgio Chielliniego i ruszył w kierunku bramki Buffona, lecz z niewyjaśnionych przyczyn akcję przerwał gwizdek arbitra. Zresztą zobaczcie sami:

Aktualizacja:

Na temat zamieszania z brakiem powtórek zaistniałej sytuacji w relacji telewizyjnej wypowiedział się dyrektor programowy Popi Bonnici:

- Biorę pełną odpowiedzialność za decyzję podjętą przez realizatora. Była właściwa. W tym momencie skupił się na rozmowie pomiędzy Allegrim, a Dybala która była interesująca dla widza w momencie kiedy mówi się o ich nie najlepszych relacjach. Pokazal bardziej techniczną stronę.

- W tym momencie przygotowywana była również zmiana i realizator ma obowiązek poświęcać jej jak najwięcej czasu. Wracając do incydentu to słyszałem już komentarze chyba wszystkich możliwych dziennikarzy.

Źródło: GdS

Komentarze: 8

MathiasRaven

8 lutego 2017 | 14:16

Dajmy już spokój z tym meczem, trzeba iść dalej i wygrywać z drużynami z dołu tabeli.

A co do sytuacji na filmie - Kielon podawał piłkę Buffonowi, żeby to on wykonał rzut wolny

Nerazzurri86

8 lutego 2017 | 14:39

MathiasRaven gdzie ty tam do cholery widzisz ze to Buffon mial niby spalonego wykonac? Slepy ty jestes?! Po tym jak Rizzoli przerwal przejecie Icara to znowu Chielini wykonywal rozpoczecie. Nie sraj tak tylko popatrz dokladnie.

Lombardo

Lombardo

8 lutego 2017 | 14:55

Gdyby Buffon mial wykonac to zostawiliby pilke w miejscu z ktorego mial wykonac. Na powtorce widac jak wykonali drugi raz - zupelnie tak samo jak za pierwszym.
MathiasRaven slepy jestes?

8 lutego 2017 | 14:57

Wygląda to tak jakby Chiellini oddawał piłkę Buffonowi żeby to on wykonał. Inaczej przecież by nie kopnął tej piłki tak słabo. Zatrzymała się prawie w połowie odległości między nimi, a nie widać żeby Chiellini skiksował czy coś.
Chciał oddać Buffonowi, sędzia przerwał widząc że Icardi dopadł do piłki i nakazał wykonać właśnie obrońcy z miejsca skąd podawał.

Zresztą, czy to jest tak ważne? Teraz będziemy przez miesiąc roztrząsać jak to nas sędzia skrzywdził? Jasne, powinien przyznać nam przynajmniej jednego karnego, ale nie zmienia to faktu, że w drugiej połowie zagraliśmy wręcz katastrofalnie w ataku i zwyczajnie w świecie Juve bardziej zasługiwało na wygraną.
Trzeba zapomnieć o całym tym meczu, podnieść głowę i iść dalej.

Wisnia_pl

Wisnia_pl

Oj taj oj tak. Wszyscy widzieli, ale i tak to przepchnął. Tak wyglądało sędziowanie tego Pana przez cały mecz :(

Rymex

Rymex

8 lutego 2017 | 15:05

I co z tego, że później to Kielon wykonał wolnego? Sytuacja się zmieniła, zawodnicy inaczej ustawili, a sam Chielini podszedł bliżej środka, więc później on wykonał wolny. W żadnym wypadku nie świadczy to o tym, że wcześniej też on miał go wykonywać. Łatwiej mi uwierzyć, że to Buffon miał wykonać ten rzut wolny niż w to, że profesjonalny doświadczony piłkarz w taki sposób podawał do bramkarza.
Tak czy inaczej, to ja bym wolał, żeby nasi piłkarze sami sobie stwarzali sytuacje bramkowe, a nie czekali na podania od obrońców przeciwnika.