Nicchi: Czekam na wprowadzenie analiz wideo

13 lutego 2017 | 00:14 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Nie zakończyła się jeszcze burzliwa dyskusja po Derbach Italii, a 24 seria gier dostarczyła kolejnych tematów do dyskusji na temat błędów sędziowskich. Swoje zaniepokojenie błędami w meczach Sampdoria - Bologna i Crotone - Roma wyraził były sędzia, a obecnie przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów - Marcello Nicchi:

- Wszystko jest oczywiste. Jesteśmy rozczarowani błędami w tej kolejce. Ocenimy wszystko na spokojnie i jak w każdym zespole będziemy pracować nad aspektami wymagającymi poprawy. 

- Popieram wprowadzenie analiz wideo i mam nadzieje, że system zostanie szybko wprowadzony. Wówczas będziemy mogli rozmawiać o konkretach. Na obecnym etapie chcielibyśmy również zrezygnować z dodatkowych sędziów bramkowych. Nic nie argumentuje ich dalszej obecności.

- Po wprowadzeniu systemu goal-line, sędziowie bramkowi czują się w pewien sposób chronieni, ponieważ ewentualny błąd zawsze zostanie zweryfikowany przez technologię.

Nicchi odniósł się także do medialnej burzy jaka rozpętała się po ostatnich Derbach:

- To sędziowie są na boisku i decyzje opierają się na tym co oni widzą. Czasami obraz z poziomu boiska diametralnie różnie się od tego widzianego w domu za pośrednictwem kamer. 

- Nie sądzę, że Gary Medel umyślnie zagrywał ręką, więc w tej sytuacji nie powinno być karnego. Podobnie ze starciem Mandżukicia i Icardiego. Moim zdaniem nie było karnego. Icardi chyba myślał podobnie, bo domagał się jedynie rzutu rożnego. 

- Jeżeli znalazłby się sędzia, który w starciu D'Ambrosio z Lichtsteinerem dopatrzyłby się karnego to by go podyktował. Mówimy o Rizzolim, czyli światowej klasy arbitrze i świetnej osobie. Czas zakończyć te kontrowersje i domysły. Nikt nikomu nie sprzyja. 

- Z powodu tych wszystkich awantur ludzie zapomnieli, że byliśmy świadkami wielkiego meczu. Mało kto mówił o samej grze.

Jakie jest Wasze zdanie na temat wprowadzenia do futbolu powtórek wideo? Zabiją one nieprzewidywalność spotkań i płynność gry? Pozwolą raz na zawsze uporać się z problemem dwuznacznych decyzji sędziowskich? Zapraszam do dyskusji. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 5

Nerazzurri86

Nerazzurri86 13 lutego 2017 | 08:11   

Ja to oczywiscie popieram

superdoktorgazeta

superdoktorgazeta 13 lutego 2017 | 08:12   

Niby dobre, ale z drugiej strony o to też chodzi w piłce, że są kontrowersyjne sytuacje i może to też jest w pewnym sensie piękno sportu. Jakby już jednak wprowadzili je to chyba nie miałbym ostatecznie nic przeciwko, w końcu nie było by takiej burzy po niektórych meczach. Ogólnie Jak dla mnie to bardziej raczej zmiana na plus niż na minus.

broda1994

broda1994 13 lutego 2017 | 09:42   

Jak wprowadzą powtórki to judki stracą mistrza ;)

Drago194

Drago194 13 lutego 2017 | 13:39   

Bundesliga będzie miała powtórki za dwa lata. Zarząd Serie A też mógłby w końcu zacząć nad tym pracować.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 13 lutego 2017 | 21:14   

Za, Inter tylko na tym skorzysta.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich