Inter Mediolan vs. Al-Hilal 1-0 (1-0)

24 lipca 2008 | 20:03 Redaktor: lordqkie Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał 1-0 w sparingowym meczu w Brunico arabski Al-Halil. Jedyną bramkę meczu zdobył Nicolas Burdisso.

Pierwszą połowę Nerazzurri zaczęli dosyć leniwie, bez polotu, jednak z minuty na minutę grali coraz lepiej. Z dobrej strony pokazali się Figo i Balotelli, którzy ciągle atakowali na bramkę "Liderów". Dobrze zagrali również młodzi, zwłaszcza Santon. Arabowie również atakowali, jednak wszystkie ich strzały w światło bramki kończyły się pewnymi interwencjami Julio Cesara. Pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę meczu zdobył Burdisso. Argentyńczyk skierował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mario Balotelliego. Drugą połowę rozpoczęła kompletna zmiana składu. Mourinho zmienił wszystkich na boisku. W niej bardzo dobrze spisał się Maicon, który ciągle wędrował do ofensywy. Bliski zdobycia drugiej bramki był Crespo, po jego strzale piłka trafiła nawet do siatki, jednak sędzia odgwizdał spalony. W zasadzie wszyscy gracze zagrali dobrze. Obyło się bez jakichś większych błędów. Debiut Jose Mourinho w roli trenera Interu można zaliczyć do udanych. Formacja 4-3-3 spisała się nawet dobrze i wynik 1-0 można uznać za sprawiedliwy, gdyż Nerazzurri przez większą część meczu byli lepsi od aktualnych mistrzów Arabii Saudyjskiej.

1-0 Burdisso 45'

Inter:
Pierwsza połowa:
12 Julio Cesar; 39 Santon, 16 Burdisso, 30 Pelè, 36 Bolzoni (38 Biabiany 37'); 19 Cambiasso, 14 Vieira, 4 Zanetti; 7 Figo, 10 Adriano, 45 Balotelli.
Druga połowa: 1 Toldo; 13 Maicon, 37 Mei, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 15 Dacourt, 5 Stankovic, 11 Jimenez; 33 Mancini, 9 Cruz, 18 Crespo.
Trener: Mourinho.

Al-Hilal: 30 Alotaibi (44 Shemary64'); 15 Angrie, 23 Airat, 17 Mufaresh, 19 Kataran (7 Kaltam 55'); 8 Saleh Dossari, 21 Bargian (23' st 11 Altemyat); Salman, 14 Tareq (23 Sultan Saud 55'), 12 Theyab (31' st 22 Lelo); 26 Ambar.
Zmiany niewykorzystane: 1 Deaeya, 5 Ghannam, 24 Naime, 7 Kaltam, 27 Muri, 4 Mufaresh, 25 Sami.
Trener: Olaroiu.

Źródło: własne