Pioli: Inter może być pretendentem do Scudetto

31 marca 2017 | 20:41 Redaktor: inv3rse Kategoria:Ogólna

Stefano Pioli udzielił w dniu dzisiejszym wywiadu dla dziennika La Stampa. Poniżej przebieg rozmowy.

Stefano Pioli:

- Miałem kilka celów związanych z Interem, chciałem pokazać swoją pasję i ducha walki. Próbowałem dać zawodnikom trochę swobody zarówno na boisku, jak i poza nim. Ciągle możemy polepszyć naszą grę, ale i tak zrobilismy jak do tej pory kawał dobrej roboty. Nasza kampania jeszcze się nie zakończyła. Gracze poprosili o konkretną pracę, jasny plan gry. Ciągle jednak potrzeba nam pewności siebie i głównie to różni nas od pierwszej trójki w tabeli. Myślę, że to przyjdzie z czasem. Od kiedy jestem w Mediolanie zdobyliśmy tylko 5 punktów mniej od Juventusu, jesteśmy obecnie na takim poziomie.

Jakie były twoja reakcja na propozycję pracy w Interze?

- To był odpowiedni moment na taki ruch. Zawsze osiągałem swoje sukcesy poprzez ciężką pracę, pasję i poważne podejście. Nie może być drogi na skróty, wszystko trzeba zdobyć małymi kroczkami. Miałem nadzieję zostać zauważonym przez zespół, który gościł w moim sercu od dawna. Ktoś powiedział, że nie jestem gotów na wielką drużynę? Jeśli nie dostaniesz szansy, nigdy się nie przekonasz. 

Czy trudne było na początku prowadzenie drużyny z zagranicznymi właścicielami?

- Dla mnie to było bardzo łatwe, znalazłem kulturę pracy, którą we Włoszech nie jest łatwo stosować. Suning ma siłę i pokorę, aby uczyć się i rozwijać ten klub najlepiej jak się da.

Trener potrzebuje punktów odniesienia na boisku. Jednym z nich jest Icardi, czy jest ktoś jeszcze?

- Jedna osoba nie wystarczy. Nie znałem wcześniej Icardiego, ale okazał się był dojrzałym człowiekiem jak na swój wiek. Ciągle ma potencjał, aby się jeszcze rozwinąć. 

Dlaczego Juventus jest obecnie silniejszy?

- Chodzi tutaj o ich mentalność. Każdego roku budowali coraz to silniejszy zespół, a we Włoszech mogą zainwestować bardzo dużo. 

Czy ich najbliższymi przeciwnikami w walce o Scudetto będzie Inter?

- Sądzę że tak, gdyż mamy mocny zespół z ogromną wartością, która będzie jeszcze wzrastać. Roma i Napoli wykonały kroki, aby zbliżyć się do Juve, ale nie są oni pretendentem do Mistrzostwa Włoch. Może to być Inter. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

rafal

rafal 31 marca 2017 | 21:59   

Stoba to nawet Bayern. Barsa.Real.ogladali by plecy jude.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 31 marca 2017 | 22:15   

@up skund ty żes tu typie dojechoł ?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich