Konferencja przed Napoli

30 kwietnia 2017 | 01:16 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Stefano Pioli notuje ostatnio najgorszy okres od momentu objęcia sterów w Interze Mediolan. Włoch jest przekonany, że w minionym tygodniu udało mu się dotrzeć do zespołu i wspólnie z zawodnikami przezwycięży obecny kryzys.

- W ciągu tygodnia widziałem u zawodników odpowiedni poziom koncentracji, potrzebny do wydostania się z trudnej sytuacji, w której się znajdujemy. Rozmawialiśmy w grupie, oraz indywidualnie. Wszyscy rozumieją, że potrzeba pełnej determinacji przez 90 minut.

- W tabeli strata do Napoli jest ogromna. To świetny i bardzo dobrze zorganizowany zespół. Już prawie dwa lata pracują razem. Doskonale wiedzą, jak wprowadzać w życie założenia swojego trenera. Musimy udowodnić naszą wartość w bezpośrednim starciu z topowym rywalem.

- Przed nami pięć niezwykle ważnych spotkań. Ocen dokonamy po zakończeniu sezonu. Póki co mamy jedynie częściowy obraz. Jeżeli chodzi o ofensywę to niewiele różni nas od Napoli. Za nami udane przygotowania. Podejdziemy do tego meczu z jasnym planem i spróbujemy zrealizować go w praktyce. 

- Czuję się dobrze, jak zawsze. Nie myślałem o rezygnacji. Tak wiele czasu marnuje się nad rozważaniem o mojej przyszłości, a tak mało poświęca się go Interowi. Myślenie o przyszłości musi mieć podstawy w teraźniejszości. Zhang Jindong zawsze nas motywuje. Spotkam się z nim po meczu.

- Mecz przeciwko Napoli powinien być dodatkową motywacją dla wszystkich graczy. Spodziewam się po nich najlepszej dyspozycji. W kilku ostatnich meczach czegoś nam brakowało. Napoli posiada wiele jakości i może nas zranić. Pełna koncentracja to podstawa. 

- Mamy świadomość popełnionych błędów i cały tydzień poświęciliśmy na pracę. Zawodnicy wiedzą, że powinni być bardziej uważni. Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za ostatnie wyniki. Podobnie było kiedy wygrywaliśmy. Jesteśmy rodziną i musimy dołożyć wszelkich starań, aby wydostać się z obecnej sytuacji.

- Fani oczekują tego samego co my. Zrobimy wszystko, aby wygrać kolejne mecze. Oni z pewnością dadzą tej drużynie dodatkowy impuls. Właścicielom nie brakuje ambicji. Pragną zbudować solidne podstawy i opracować plan powrotu Interu na najwyższy poziom.

- Gagliardini jest niezwykle ważnym graczem na teraz i na przyszłość. Z powodu kontuzji miał niewielki dołek. W tym zespole nie brakuje liderów. To reprezentanci swoich krajów, którzy występują na najwyższym poziomie. Zwłaszcza teraz są nam bardzo potrzebni.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

ksiazewi

ksiazewi 30 kwietnia 2017 | 08:16   

Pierdu, pierdu. Znając życie to DD, albo kolega z Japonii nam załatwi mecz i całą koncentrację szlak trafi.

X-Milanista-X

X-Milanista-X 30 kwietnia 2017 | 10:43   

Ciekawa walka o awans do końca będzie, oczywiście liczę na rossonerrich, FORZA MILAN!

darren

darren 30 kwietnia 2017 | 16:13   

"W tym zespole nie brakuje liderów" - A moim zdaniem jest zupełnie na odwrót. Bardzo liczę w tym aspekcie na Gagliardiniego, który chyba ma wszelkie predyspozycje by kimś takim zostać w przyszłości.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich