Trofeo TIM - zapowiedź

28 lipca 2008 | 14:29 Redaktor: lordqkie Kategoria:Zapowiedzi2 min. czytania

Już jutro kolejna, już ósma edycja turnieju Trofeo TIM. W tym roku trzy najbardziej utytułowane włoskie kluby: Inter Mediolan, Juventus Turyn i AC Milan będą rozgrywały swoje mecz na Stadio Olimpico w Turynie. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 20:30.

Turniej sponsorowany jest przez Telecom Italia Mobile, włoskiego operatora telefonii komórkowej. Mecze trwają po 45 minut (2 połowy po 22 i pół minuty). W przypadku remisu przeprowadzana jest seria rzutów karnych. Do tej pory Trofeo TIM wygrywali tylko Inter i Milan, Nerazzurri 5 razy, a Rossoneri 2.

Inter do tej pory rozegrał dwa sparingowe mecze w Brudnico. Obydwa zasłużenie wygrał. Pierwszy 1-0 z Al.-Hilal, drugi 2-0 z AS Bari. W tych spotkaniach towarzyskich wzięli udział wszyscy zdrowi Nerazzurri, gdyż były to pierwsze kontakty Mourinho z drużyną, pierwsze ustawienia zawodników na boisku i pierwsze występy w meczach. Czarno-Niebiescy w obydwu spotkaniach zagrali dobrze. Głównie wyróżnili się Luis Figo, Maicon i Balotelli. Jednego możemy być niemal pewni: nowym sezonie zobaczymy Inter grający ustawieniem 4-3-3.

Juventus rozegrał już cztery mecze przygotowawcze. Trzy z nich wygrał, a jeden przegrał. Pierwszy Bianconeri zagrali z zespołem pierwszej dywizji Lega Pro (dawne Serie C1), AC Mezzocoroną i bezproblemowo ich ograli 7-1. Kolejne spotkanie to przegrany 0-1 mecz przeciwko Piacenzie z Serie B. Dwa następne spotkania zawodnicy Starej Damy zwyciężyli. Pierwsze przeciw Broendby IF (2-1), a drugie z Borussią Dortmund (3-1). Juventus Juventus tym oknie transferowym zasilili Amauri, Christian Poulsen, Olof Mellberg i Dario Knezevic.

Milan brał udział tylko w jednym spotkaniu towarzyskim. Był to mecz z US Cremonese. Rossoneri zaledwie bezbramkowo zremisowali z zespołem dawnej Serie C1. Do ekipy Czerwono-Czarnych w letnim mercato dołączyli Mathieu Flamini, Ronaldinho i Gianluca Zambrotta.